FK ŽBS Železný Brod - Tatran Bílý Kostel 6:1 (2:1)

sestava FK ŽBS :                                                   Kopal

Aubrecht (64.min. Makula)    Maryško    Šilhán    Musílek

Picek (27.min. Král)

Havel     Kotlár T.     Kysela (27.min. Holeček)

Šimek    Šefr M.

I pátý domácí zápas Brod vyhrál. Každopádně první poločas tomu, že to bude nejsnadnější výhra v sezóně, tak úplně nenaznačoval. Brod měl sice první šanci, ale ve 12.min. nepochopitelně chyboval Šilhán, který vybídl hosty k vedení 0:1. Brod snadný gól hostí vykolejil a nehrál dobře. I proto přišlo rychlé dvojí střídání, které výrazně pomohlo. Hra Brodu se po půlhodině zlepšila a do dvou šancí tutovek se dostal Šefr. V 39.min. pomohla Brodu chyba hostujícího brankáře, který podběhl vysoký míč od Maryška a brodský Holeček tak mohl do prázdné branky v klidu vyrovnat 1:1. Ve 43.min. přišla pěkná a rychlá akce domácích na jejímž konci byl Havel, který přeloboval brankáře hostí a dostal tak Brod do vedení 2:1.

Druhý poločase byl již jednoznačný. Hned v 47.min. se prosadil Šilhán 3:1. V 60.min. se konečně trefil Šefr, který parádně trefil centr Šimka 4:1. V 65.min. se Havel prokličkoval za obranu hostí, kde byl stažen za dres hostujícím Holečkem, který byl za zmaření gólové šance vyloučen. V 72.min. se znovu do útočné akce vydal Šilhán a zvýšil již na 5:1. V 77.min. znovu chyboval hostující brankář Ulrich, který chytil míč úmyslně před vápnem a byl vyloučen. A tak šel do branky hostí hráč, který dokázal následně chytit dvě šance. V 90.min. dokázal chytit i penaltu Šimkovi, ale na dorážku už byl bezmocný 6:1. Brod tak i popáté doma na jaře vyhrál.

Rozhodčí : Marek ŽK:  1:1  ČK: 0:2 (65.min. Holeček, 77.min. Ulrich)    diváků: 118