Višňová - FK ŽBS Železný Brod   0:1 (0:0)

sestava FK ŽBS :                                                   Kopal

Makula   Šilhán   Aubrecht   Podstavek

Grebeníček

Močkovský (90.min. Šefr M.)  Kotlár T.    Šimek    Picek (70.min. Kysela)

Holeček

V zamotané tabulce krajského přeboru neměl Brod zdaleka jisté udržení v soutěži a tak jel do Višňové s cílem bodovat. Brod proto začal defenzivně a čekal na ofenzivní ataky soupeře. Ty ale až na jednu možnost, s kterou si poradil brankář Kopal, nepřicházely. Brod tak převzal iniciativu a vytvořil si dvě velké šance. Obě měl Holeček, který se ve 12.min. a v 21.min.  dostal do samostatných úniků. Domácí brankář byl bohužel lepší a Holeček obě tutovky nedal. V 41.min. se Holeček napotřetí již prosadil, ale radost z toho neměl, protože pomezní odmával ofsajd Picka, na kterého míč vůbec nešel. O minutu později střílel Aubrecht, ale pěkná střela jeho slabší levačkou šla doprostřed a domácí brankář míč vyrazil. Ve 45.min. měl šanci soupeř. Kopal ale Brod podržel a hlavičku k tyči vyrazil na roh.

Brankář Kopal podržel svůj tým i při standardní situaci v 51. min., kdy obrana nepokryla hlavičku domácích. O minutu později Podstavek vystihl rozehrávku Višňové a vyrazil po levé straně do brejku. Z křídla poté přihrál míč zpět na velké vápno, kde našel Kotlára, který se pěkně uvolnil a dostal se sám před brankáře. Kotlár pak  míč dobře netrefil a střela vypadala podobně jako rozehra při stolním tenisu. Nicméně se po odrazu od země dostala nad padajícího brankáře Višňové a skončila šťastně v síti domácí branky 0:1. V 55.min. pěkně střílel Podstavek, ale byl z toho po zákroku brankáře jen roh. V 67.min. místo přihrávky na Močkovského volil Holeček střelu, která skončila někde v nebesích. V 71.min. měl na hlavě opět gól Holeček, ale tomu nebylo tentokrát přáno. Největší tutovku Brodu  měl v 78.min. Kysela, který obešel brankáře Višňové, ale trefil jen tyč prázdné branky. Nevyužité šance mohly Brod mrzet, protože v poslední minutě zápasu měli domácí přímý kop, který skončil na tyči. Tentokrát stálo štěstí při hostech  a tak Kotlárova trefa zajistila Brodu účast v krajském přeboru i pro příští sezónu.

Rozhodčí: Nešnera      ŽK: 1:0           diváků: 68