FK Sedmihorky - FK ŽBS Železný Brod  1:1 (1:0)

sestava FK ŽBS :                                                   Ducháček

Šilhán    Maryško   Novotný   Král

Aubrecht (55.min. Šefr M.)  Kotlár T.    Vanc    Kysela

Makula K.   Šimek

Po šesti porážkách v řadě a jednom odloženém zápase Brod čekal prakticky dva měsíce na bodový zisk. Po domácí prohře s Višňovou rezignoval trenér Houška a tak se Brod vrátil k realizačnímu týmu z loňské sezóny. Hlavní hrací plocha v Sedmihorkách byla dle domácích nezpůsobilá a tak Sedmihorky nabídly možnost odehrát zápas na UMT ve Mšeně. Tuto variantu Brod odmítl, ale sportovně technická komise narychlo schválila den před zápasem Sedmihorkám druhou hrací plochu, přestože zázemí tohoto hřiště nemá parametry na krajský fotbal. Nicméně se hrálo na kvalitně připraveném trávníku, ale v prostoru pole byla orientace pro oba týmy složitá. Brod byl v úvodu aktivnější. Hned v první minutě v nadějné pozici špatně odcentroval Aubrecht. V 7.min. měl Brod první větší příležitost, ale hlavičku Novotného domácí brankář Špína zlikvidoval. Domácí se poté zlepšili a měli více míč na kopačkách, ale do šancí je Brod nepouštěl. Bohužel v 28.min. přišel špatný výběh brankáře Ducháčka a útočník Špína snadno lobem z 25m otevřel skóre zápasu. Brod tak z ničeho prohrával 1:0. Poté přišla chyba Krále, který vybídl soupeře ke zvýšení skóre, ale Ducháček předvedl dobrý zákrok. Opařený Brod poté přežil v obranné fázi ještě jednu větší šanci a v té útočné byl po inkasovaném gólu neškodný. Poločasový stav tak byl příznivější pro Sedmihorky.

Do druhého poločasu ale hra Brodu rapidně zlepšila a herně byli hosté lepší. V 55.min. byl blízko k vyrovnání Šilhán, ale Špína v domácí brance opět potvrdil své kvality. Zasloužené vyrovnání přišlo v 66.min., kdy Makula poslal přesný míč za obranu na střídajícího Šefra, který ranou k tyči vyrovnal na 1:1. Oba týmy se poté snažili vstřelit vítězný gól a tak se diváci nenudili. Na obou stranách byly nebezpečné hlavně standardní situace a blízko ke vstřelení rozdílového gólu byli domácí i hosté. Každopádně další gól nepadl a konečná remíza byla asi spravedlivá. Brod tak po dlouhé době bodoval.

Rozhodčí : Nešněra      ŽK:  3:3       diváků: 60