FK ŽBS Železný Brod - TJ Sokol Bozkov 4:1 (1:0)

sestava FK ŽBS :                                                   Kopal

Aubrecht    Maryško  Šilhán   Král

Havel (88.min. Makula)   Kotlár T.   Picek    Kysela (50.min. Šefr)

Šimek

V Brodě se v sobotním ideálním počasí hrálo derby. Hosté z Bozkova nemají špatný tým a tak se dal čekat pěkný fotbal. A diváci se opravdu nenudili. Hned po třiceti vteřinách se dostal do šance domácí Šimek. Bohužel místo přihrávky na zcela volného Havla, který by dával do prázdné, tak střílel do boční sítě. Poté se hrál vyrovnaný zápas. Více šancí měl Brod, ale ten ve finální fázi nedokázal několikrát situaci vyřešit. Každopádně domácí se ujali vedení ve 33.min., kdy se individuálně prosadil Havel 1:0. Ve 37.min. Maryško tečoval střelu hostí, ale Kopal naštěstí nohou Brod zachránil od vyrovnání. V 38.min. měl hostující Makula z ideálního místa přímý kop, ale pálil vedle. Do kabin se tedy šlo za jednogólového náskoku Brodu.

Druhý poločas začal krásným gólem Řeháčka, který hlavou do šibenice a ještě od tyče v 52.min. vyrovnal 1:1. Vzápětí měli hosté další šanci, ale hlavička  bozkovského hráče skončila nad brankou Brodu. Ve druhém poločase se hrál opravdu kvalitní a divácky atraktivní zápas, k čemuž přispěly oba týmy. Šance ale již měl od 55.min. výhradně domácí tým. V 60.min. se prokličkoval do zakončení Kotlár T. a krásnou ranou na zadní tyč vrátil Brodu vedení 2:1. V 61.min. měl tutovku Havel, ale střílel jen do gólmana Králíčka. V 65.min. běžel sám na branku Bozkova Šefr, ale vysoko přestřelil. V 70.min. po krásné akci těsně minul hlavou branku Bozkova Havrda, když krásně centroval Aubrecht. V 81.min. měl po akci Havla další šanci Šefr, ale opět byl velmi nepřesný. A tak se na další gól čekalo do 84.min., kdy autové vhazování prodloužil hlavou Šimek a následně Šefr, který poslal Havla do samostatného úniku a ten svou šanci s přehledem využil, když míč uklidil k levé tyči a Brod tak vedl již 3:1.  V 87.min. se dočkal gólu i Šefr, který využil nabídku Havla 4:1. V Brodě se hrál opravdu kvalitní zápas a domácí diváky výsledek potěšil.

Rozhodčí : Šmíd     ŽK : 1:3     diváků: 174