06.11.2016 Višňová - FK ŽBS Železný Brod

12.11.2016 16:39

06.11.2016

Višňová - FK ŽBS Železný Brod  0:2 (0:0)

Brodské áčko na závěr podzimu vítězně

Kovář    Šilhán   Maryško  Aubrecht

Picek (86.min. Král)  Kotlár  Holeček   Maňkoš  Kysela(72.min. Šefr)

Šimek (89.min. Makula)

Poslední podzimní zápas sehrál brodský tým na hřišti tradičního účastníka krajského přeboru. Brod odjel do Višňové s cílem bodovat a začal aktivně. Hned v 5.min. se uvolnil Holeček a přihrávkou pod sebe vyzval ke skórování Maňkoše, který ale branku netrefil. Poté se hrál vyrovnaný zápas. Oba týmy se celkem dobře srovnaly s těžkým terénem a tak se hrál celkem slušný fotbal. Brod byl každopádně nebezpečnější. V 26.min. se pěkně uvolnil ve vápně domácích Kotlár. Přišel skluz domácího hráče a slyšitelné cvaknutí. Kotlár ke své cti se snažil souboj ustát a tím zachránil domácí od jasné penalty. V 32.min. se asi dala pískat penalta na Holečka. V 37.min. přišla šance Kysely, který se dostal k odraženému míči. Domácí gólman jeho střelu ztlumil. Míč se následně šoural k brance domácích a ke smůle Brodu se zastavil na tyči. Višňová nejvíce zlobila z dlouhých autů a brejků. Rychlá akce domácích přišla asi pět minut před  poločasem, ale střela šla naštěstí vedle.

Poločasový bezgólový stav naznačil, že to bude o prvním gólu. Kdo ho dá ten asi vyhraje, což se následně i  potvrdilo. Brod v úvodu druhého poločasu několik nadějných akcí nevyřešil dobře. A tak přišla velká šance domácích. V 63.min. měla Višňová výhodu standardní situace a následný centr našel hlavu domácího hráče. Brankář Kopal ale tutovému gólu zázračně zabránil a míč stojnou nohou vyrazil na roh. Udržel tak šance Brodu na dobrý výsledek. Pak už to bylo o šancích Brodu. V 65.min. Šilhán pěkně vystřelil z přímého kopu a dorážka Holečka šla vysoko nad. V 70.min. Maryško centroval a Šilhán nůžkami trefil břevno domácí branky. A pak už to přišlo. V 76.min. se ve středu hřiště uvolnil Holeček a z hranice velkého vápna střelou po zemi k tyči dal první a vítězný gól zápasu. Poté si Brod výhru pohlídal a navíc udeřil i podruhé. V 87.min. nejprve centroval Král, ale centr našel jen domácího obránce. Jenže tomu míč odskočil na dlouhou nohu a Šefr o zdánlivě ztracený míč zabojoval a vyplatilo se. Presovaný domácí obránce Šefra nastřelil tak, že se míč odrazil na vápno k Holečkovi a ten odkrytou branku Višňové trefil dokonale. Potvrdil tak zaslouženou výhru Brodu.

Rozhodčí: Halama      ŽK: 2:3      Diváků: 80