Slovan Hrádek n/N - FK ŽBS Železný Brod  1:3 (0:2)

sestava FK ŽBS :                                                   Kopal

Šilhán   Musílek   Maryško   Havrda

Král

Havel   Kotlár T.   Picek   Kysela (88.min. Aubrecht)

Šefr M. (70.min. Štastný)

V jarmareční sobotu vyrazil brodský celek do Hrádku s cílem napravit poslední nevydařené zápasy na hřištích soupeřů. A tentokrát hrál Brod velmi dobře a zaslouženě si přivezl tři body. Prvních deset minut byli domácí aktivnější, ale pak převzali otěže zápasu do svých rukou hostující hráči. Brod měl několik nadějných akcí, které nedokázal vyřešit. Tutovku měl v 25.min. Šefr, který postupoval sám na branku Hrádku. Jenže na velkém vápně si neobratně šlápl na míč. V 35.min. chyboval domácí bek a Havel následně doslova posadil dva obránce Hrádku na zadek a poté přeloboval brankáře soupeře 0:1. Hned vzápětí měl příležitost Kysela, ale Havla nenapodobil a vyběhlému brankáři dal míč do náruče. Ale další gól Brodu stejně přišel. Padl z další akce, kdy Havel našel za obranou Kotlára, který si už střelecky poradil a zvýšil na 0:2. Do poločasu měl Brod další tutovku, kdy Kyselovu střelu brankář instinktivně vyrazil a Šefr byl při dorážce málo důrazný.

Ve druhém poločase byl Hrádek o něco nebezpečnější a byl blízko snížení v 56.min., kdy míč propadl brodskou obranou. Ale i ve druhém poločase měli hosté více šancí. Znovu mohl skórovat Šefr. Pak měl svůj druhý gól na kopačce Kotlár. V 65.min. přišla chyba při rozehrávce Brodu a rychlá akce domácích překvapila brodskou obranu a Hrádek snížil na 1:2. Domácí ožili a snažili se o vyrovnání. A nejlepší šanci k tomu měli při standardních situacích. Brod je ale bránil dobře a šance tak znovu byly spíše před domácí brankou. Asi největší měl střídající Štastný, který trefil brankáře do nohy. Zaslouženou výhru tak Brod pojistil až v poslední minutě, kdy se po rohu prosadil Šilhán. Brod tak při posledním výjezdu v této sezóně dokázal získat tři body a vylepšit bilanci na hřištích soupeřů.

Rozhodčí : Čurda  ŽK:  1:0   diváků: 80