FK ŽBS Železný Brod – Sokol Doubí     3:2 (3:0)

Kordík

Vozka  Kotlár T.  Kovář  Král

Wanacki   Havrda  Maryško  Hadač P.

Holeček (88.min. Maňkoš)   Šimek (79.min. Berka)

Po zisku bodu z  Hrádku chtěl brodský tým potvrdit dobrý jarní vstup do soutěže. Velkou brodskou výhodou se v poslední době stává malá umělka, na které se znovu muselo hrát z důvodu podmáčené travnaté plochy. Hned v první minutě proletěl míč nebezpečně malým vápnem hostí, ale ke škodě Brodu se nikdo k zakončení nedostal. Pak bohužel převzal aktivitu hostující tým a domácí měli do patnácté minuty velké problémy. Doubí se mohlo ujat vedení, ale proti byl sedmnáctiletý Kotlár, který vykopl míč z brankové čáry za zády již překonaného Kordíka. Po počáteční převaze Doubí přišel pro hosty šok v 17.min., když se po dlouhém autu Hadače prosadil hlavou Havrda. Tento gól domácí povzbudil a do poločasu převzali taktovku zápasu. V 26.min. získal na polovině hřiště míč Maryško a pěknou přihrávkou za obranu našel volného Holečka, který přesnou ranou k tyči zvýšil na 2:0. Holeček postupoval znovu na branku Doubí v 35.min., ale tentokrát střelecky selhal. Přesto se v závěru poločasu Brod třetí branky dočkal, když znovu Hadačův dlouhý aut na malém vápně hlavou poslal do sítě Kovář a zvýšil již na 3:0. Druhý poločas byl zpočátku dost jednoznačný. Hosté evidentně deprimovaní z průběhu zápasu umožnili domácím si vytvářet další jasné šance. Jenže Brod trestuhodně své šance zahazoval a nebo hostům pomohla štěstí v případě tutovky Wanackého tyč. A tak z ničeho nic přišla utěšená střela hostujícího hráče v 73.min., která skončila v šibenici brodské branky. Hosté ožili a začali zlobit. Brodský tým znervózněl a začal trochu bát o výsledek. O ten se začal doslova třást v 87.min., kdy hosté snížili již na 3:2. Pojistku mohl o minutu později přidat Wanacki, ale znovu v jasné šanci selhal. Doubí se poté k šanci již nedostalo a tak Brod může slavit druhou jarní výhru.

Rozhodčí: Rakouš            ŽK: 1:2              Diváků. 150