17.09.2016 FK ŽBS Železný Brod - Jiskra Mšeno

22.09.2016 14:19

17.09.2016

FK ŽBS Železný Brod - Jiskra Mšeno   0:1 (0:1)

Brodské áčko prohrálo díky nesmyslně nařízené penaltě

Makula   Maryško  Šilhán   Aubrecht

Picek   Šimek   Kotlár T.   Holeček   Salaba (77. Kysela)

Šefr M. (89. Štastný)

Do Brodu přijel tým Mšena, kterému Brod pomohl k záchraně v posledním kole minulého ročníku krajského přeboru, když vyhrál v Hejnicích. V týmu soupeře nastaly v létě velké změny a tak byli hosté jednoznačnými favority zápasu. Za dohledu předsedy fotbalového svazu mělo Mšeno hned ve 3. min. šanci, ale obrana Brodu stihla odvrátit. V 11.min. se blýskl pěkným zákrokem při střele Šilhána hostující Masařík. Brod po většinu zápasu bránil a až na jednu střelu z 20m, která skončila na břevně, hosty do větších šancí nepouštěl. Ve 34.min. bohužel přišel zásadní moment zápasu, kdy rozhodčí Zlatník doslova vykouzlil pokutový kop ve prospěch  hostí. I hráči Mšena kroutili hlavou, nicméně nabídku s povděkem přijali a Rozkovec k tyči dostal hosty ze skandální penalty  do vedení. Další průběh zápasu byl stejný. Silné Mšeno hrálo a Brod pozorně bránil. Šanci měl hostující Pelta, ale Kopal byl lepší. Jednou pomohlo Brodu břevno, když hráči diskutovali  a hosté bez písknutí rozhodčího rozehráli přímý kop, když vystřelili z 30m. Kopal stihl reagovat a vytlačil míč na břevno. V 88.min. měl Brod velkou šanci vyrovnat, ale Šimek hlavičkoval pouze do středu branky a Masařík body hostům zachránil. Avizované minutové nastavení se nekonalo a po 23s byl zápas ukončen. Po jeho skončení frustrovaný Kotlár řekl rozhodčímu upřímnou větu, za kterou obdržel červenou kartu. Mšeno vyhrálo zaslouženě, ale takto to nemá zapotřebí.

Rozhodčí: Zlatník       ŽK: 1:2    Diváků: 80