FK ŽBS Železný Brod - Slovan Frýdlant 1:1 (0:1)

sestava FK ŽBS :                                                   Kopal

Šilhán    Maryško    Novotný  Aubrecht

Kučera (50.min. Makula K.)   Vanc  Kotlár T.   Šimek    Kysela (62.min. Kotlár M.)

Šefr M.

V sobotu 18.11. se hrálo na těžkém terénu za nevlídného počasí poslední letošní mistrovské utkání krajského přeboru mužů. Brod byl favoritem zápasu, ale Frýdlant se v poslední době zlepšuje, což dokázal i v tomto zápase. Hosté byli celkově pohyblivější. Evidentně větší pohyb bylo to, co některým domácím hráčům v prvním poločase chybělo. Větší šance v prvním poločase nebyly, ale nakonec gól padl do domácí sítě. V 41.min. přehlédl rozhodčí faul před velkým vápnem na Maryška, následně se míč dostal odrazil na hranici šestnáctky ke Stýbalovi, který přesnou ranou k tyči otevřel skóre zápasu 0:1.

Ve druhém poločase se výkon domácího týmu podstatně zlepšil a Brod se dostal do tlaku. Ale hosté nevynechali jedinou příležitost k brejku, které byly velmi nebezpečné. U domácích se vyskytovaly náznaky šancí, ale do vyložených pozic Frýdlant domácí nepouštěl. Naopak hosté měli dva brejky, kdy při jednom naprosto osamocený hráč naštěstí nezpracoval míč před brankou a při druhém Kopal vytěsnil míč na roh. Brod předvedl krásnou akci v 72.min., kdy Šefr narazil míč na Makulu, který následně pěkným centrem našel Šimka a ten perfektní hlavičkou usměrnil míč do šibenice 1:1. Po zaslouženém vyrovnání se oba týmy snažili strhnout vedení na svou stranu. Brod měl několik příležitostí, kdy se dostal do vápna hostí, ale útočná fáze domácího zápasu byla v tomto zápase mizerná. A tak asi větší šanci měli hosté, kteří ji naštěstí poslali cca 2m vedle. Brod tak zakončil podzim asi spravedlivou remízou a má přes zimu na čem pracovat..

Rozhodčí :  Bohata      ŽK:  4:2       diváků: 52