FK Dobrovice - FK ŽBS Železný Brod   4:0 (2:0)

sestava FK ŽBS :                                                   Kordík (17min. Kopal)

Hartl    Kotlár  Hozda  Kordík J.

Wanacki (65.min. Brožek)    Linka    Maryško  Hloušek

Havel (46.min. Kovář) Holeček (88.min. Brožek)

V dalším divizním zápase zajížděl brodský tým na půdu velmi silného soupeře. Kvalita týmů byla jasně na straně domácích a respekt vůči soupeři se projevil hned v úvodu. Nejprve ve 4.min. chyboval Hozda, který jako stoper ztratil míč ve středu hřiště a pro domácí nebyl problém vyřešit situaci tři na jednoho. Na konci akce byl Franěk, který osamocen před Kordíkem otevřel skóre zápasu. Druhý gól přišel o čtyřicet vteřin později, kdy brodská obrana opařená předchozím gólem znovu vybídla soupeře ke skórování, který opět nepohrdl. Samostatný nájezd tentokrát proměnil Cigánek a v 5.min. to tak bylo již 2:0. Poté se Brod zvedl a v 9.min. postupoval sám na branku domácích Havel, ale neměl rychlost a ještě daleko od branky soupeře o míč přišel. V 10.min. překazil šanci Dobrovic obětavým skluzem Linka. V 17.min. si natáhl sval brankář Kordík a tak nastoupil Kopal, který znovu navázal na své výborné předchozí výkony. V 33.min. zlikvidoval další samostatný nájezd soupeře. Do poločasu přišli dvě velké šance Brodu. Nejprve Hloušek v 41.min. pěknou přihrávkou pod sebe našel Holečka, který nemířil přesně a zablokovaná střela skončila pouze rohem. Tutovku měl Holeček znovu v 45.min., ale snaživý útočník Brodu pouze vyprášil rukavice brankáře Kanavala.

Druhý poločas začal vynikajícím zákrokem Kopala v 47.min. Další šanci soupeře chytil Kopal v 60.min. V 61.min. byl v nadějné pozici opět Holeček, ale hlavou branku netrefil. V 63.min. se opět blýskl Kopal. V 67.min. hasil problém před brodskou brankou Hartl. V 71.min. byl naopak Hartl na konci krásné akce Brodu, ale v nadějné pozici vyslal střelu do nebes. V 73.min. měli domácí opět tutovku, ale Golovko naštěstí hlavou minul. Divácky na šance zajímavou pasáž uzavřela  na druhé straně střela Holečka vysoko nad branku domácích po předchozí pěkné kombinaci několika hráčů Brodu. Bohužel Brod jak zápas špatně začal tak ho i špatně skončil. V 83.min. přišla standardní situace, která skončila přesnou hlavou exligového Lukáše na 3:0. V 85.min. měl výhodu přímého kopu Maryško, jehož střelu vyrazil Kanaval na tyč a k dorážce se Brod nedostal. V 89.min. si domácí zopakovali předchozí gólovou standardku a střídající Boško uzavřel na konečných 4:0. Brod nezvládl úvod zápasu a tak již v páté minutě bylo o bodech rozhodnuto. V dalším průběhu brodský tým podal snaživý výkon, který přinesl i několik šancí, ale střelecká koncovka byla znovu mizerná. Pochválit lze opět brankáře Kopala, který chytl několik tutovek soupeře. Brod na konci zápasu bohužel neuhlídal dvě standardní situace a tak konečný výsledek není příznivý.

Další zápas hraje Brod v sobotu 28.září, kdy od 10:30hod. hostí Pardubice B.

Rozhodčí: Kazda      ŽK. 0:3,    diváků: 190  (oficiálně hlášeno 280)