FK ŽBS Železný Brod - Semily/Bozkov  6:2 (4:2)

sestava FK ŽBS :                                                   Michaler

Brožek Jan, Čapek, Paldus

Vepřek A., Podzimek, Vepřek J.

Antosz

(Kadlec, Hnídek)

V předehrávaném utkání jsme se na domácím hřišti v Železném Brodě střetli s kombinovaným týmem Semil a Bozkova. Hned v úvodu zápasu jsme zahrozili několika povedenými průniky po levé či pravé straně, avšak žádná z příležitostí brankou neskončila. A tak trestal soupeř… Po naší chybné rozehře se útočník hostujícího týmu odhodlal ke střele z uctivé vzdálenosti, a nachytal Štěpána Michalera na švestkách. Stav 0:1 ovšem nevydržel dlouho. Útočná akce po naší levé straně se dostala až do prostoru před brankou, kde se nejlépe zorientoval Adam Vepřek, a v 9. minutě tak srovnal stav utkání. V dalším průběhu první půle jsme soupeře nepouštěli do žádných příležitostí, a naopak sami se pouštěli do drzých akcí, nicméně celá řada našich šancí brankou neskončila. A tak jsme se radovali až v 15. minutě, kdy se po úniku dostal k zakončení opět Adam Vepřek a střelou na bližší tyč překvapil hostujícího brankáře. O tři minuty později bylo ještě veseleji, po rohovém kopu se prosadil pěkným volejem Petr Čapek a navýšil naše vedení o dvě branky. To ovšem netrvalo dlouho, minutu na to se z našeho nedůrazu ve středu hřiště dostal hostující hráč do samostatného úniku, jenž proměnil bez jakýchkoliv potíží. Nutno říct, že inkasovaná branka jde na vrub celé obranné trojice v čele s naším brankářem. V závěru půle se ještě prosadil kapitán Mates Podzimek, a poločasová přestávka tak mohla proběhnout za našeho opětovného dvoubrankového vedení.

Během pauzy muselo dojít k výraznější domluvě k našim hráčům, kteří neplnili pokyny, jež před utkáním dostali. Malá aktivita a pomalá práce s míčem byly hlavní příčinou toho, že naši hráči neoplývali takovou herní jistotou a přehledem jako v minulých utkáních. Ve druhém poločase pak mladší žáci Železného Brodu přišpendlili soupeře na jeho vlastní polovině, nicméně výsledkem byly pouze dvě branky v jeho síti. Brance na 5:2 předcházela samostatná akce Matese Podzimka po naší levé straně, přihrávku před branku pak hostující obránce s přehledem zakončil do vlastní sítě. Gól, který utkání střelecky uzavřel, pak vsítil Honza Hnídek, jehož pěkná střela z patnácti metrů skončila až v síti semilského/bozkovského týmu. Ve zbytku utkání se žáci Železného Brodu předháněli v tom, kdo déle udrží míč anebo kdo déle nepřihraje spoluhráči, a tak se již nic zajímavého v dalším průběhu nestalo. Závěrem lze pouze dodat, že jsme na jaře odehráli mnoho lepších a pohlednějších zápasů. Nicméně je také třeba říct, že soupeř byl v porovnání s naším týmem fyzicky výrazně vyspělejší, kombinační hrou rozhodně neoplýval a takticky se na nás velice dobře připravil. Doufejme, že se nám na předešlá jarní utkání podaří navázat v posledních dvou kolech soutěže, ve kterých se pokusíme udržet neporazitelnost v tomto fotbalovém ročníku.

branky: 2x Vepřek A., Čapek, Podzimek, vlastní, Hnídek