23.08.2014 FK ŽBS Železný Brod - SK Semily

28.08.2014 18:11

23.8.2014

ŽBS Železný Brod - SK Semily   0:1 (0:0)

Brod v sousedském derby prohrál

Šilhán (86. Picek)   Kordík   Berka (56. Wanacki)   Honc

Kotlár   Havrda   Maryško   Šťastný   Holeček

Šimek (75. Kovář)

Hned ve druhém kole krajského přeboru se v Brodě hrál asi nejatraktivnější zápas sezóny. Exdivizní Brod přivítal Semily, které postup do divize odmítly. A tak se očekávala bitva se vším všudy. Zápasu přihlížela skvělá divácká kulisa. Přes tři stovky diváků vidělo v prvním poločase zpočátku vyrovnaný zápas, které mělo vysoké tempo. Brodský tým měl několik náznaků šancí, ale ve finální části většinou narážel na pevnost jménem Nesvadba. Asi největší šanci Brodu měl Šimek, který ale svou šanci totálně prováhal. Hostující tým ke konci prvního poločasu dostal Brod pod mírný tlak a domácí dvakrát výrazně podržel brankář Kopal, který nejprve vytlačil přímý kop z hranice vápna na břevno a poté zlikvidoval gólovou střelu Hurta. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu, ale Semily byly rozhodně blíže ke vstřelení branky. Hosté hráli s větším nasazením a důrazem. Možná i proto obdrželi již do poločasu tři žluté karty.

Ve 49.min. přehnal svůj důraz hostující Brett, který obdržel za svůj faul druhou žlutou kartu a musel pod sprchy. Brod si ale s nastávající přesilovkou nevěděl rady a prakticky se do ohrožení hostující branky nedostal. Hra byla sice vyrovnaná, ale hosté byli v útočné fázi nebezpečnější. Rozhodnutí padlo v 69.min., kdy nejprve Brod nakopl vysoký míč na hranici hostujícího vápna, kde ale domácí hráči hlavičkový souboj prohráli. Poté přišel brejk do otevřené obrany a hostující Hurt následně zařídil rozhodující gól zápasu. Brod se sice poté snažil o vyrovnání a v tlaku mu pomohlo další vyloučení Bíny za dvě žluté karty v 85.min. Přesto se Brod k šancím moc nedostal. S nadějným přímým kopem si dobře neporadil Kordík. Největší šanci na vyrovnání měl Kovář, který ale našel připraveného brankáře Semil Koudelku. Semily zvládly závěr zápasu i takticky, když zařídily svým zdržováním to, že se již moc nehrálo. Nutno ale podotknout, že hosté vyhráli zaslouženě, protože Brod tentokrát nepředvedl výkon na hranici svých možností.

Branka: 69. Hurt.

Rozhodčí: Paulus.

ŽK: 4:9. ČK: 0:2 (49. Brett, 85. Bína).