SK Semily - FK ŽBS Železný Brod  0:1 (0:0)

Brodské áčko konečně v krajském přeboru vyhrálo v Semilech

sestava FK ŽBS :                                                   Kopal

Kovář   Musílek   Maryško  Král

Picek   Šimek   Kotlár   T. Havel   Makula (75.min. Kysela)

Šefr  (89.min. Štastný)

Brod od postupu do krajského přeboru v roce 2006 odehrál v Semilech šest mistrovských zápasů a nikdy nebodoval. Postupně prohrál 2:1, 1:0, 3:2, 1:0, 4:2 a 2:1. A tak byl cíl jasný – tuto nepříznivou bilanci vylepšit. Domácí tým trochu sestavu oproti podzimu změnil a nehrál již v dorostenecké  sestavě jako v Brodě. Kvalita soupeře tak byla určitě vyšší než na podzim a hrál se celkem vyrovnaný zápas. V prvním poločase měl jasnou šanci v 10.min. Makula, ale ve vyložené pozici střílel slabě. Ve 13.min. chyboval v rozehrávce Havel a do tutovky se dostala košťálovská posila Semil Houžvička. Ale nečekanou tutovku mu zhatil brankář Kopal. V 25.min. se přes tři beky Semil dostal k zakončení Šefr, ale vystřelil slabě. V 31.min. Brod podruhé zachránil od pohromy brankář  Kopal. Dá se říci, že to byla poslední vyložená šance soupeře v zápase. Na druhé straně mohl ještě do poločasu dvakrát skórovat Brod. Nejprve se pěkně uvolnil po brankové čáře Havel, ale ani jednoho ze čtyř spoluhráčů přihrávkou nenašel. Ve 40.min. se blýskl pěkným zákrokem domácí brankář Sedláček, když po rohovém kopu chytl gólovou hlavičku Maryška.

Ve druhém poločase byl Brod nebezpečnější. Asi největší šanci měl Šimek. Ale bohužel perfektní přihrávku od Šefra nedokázal naprosto osamocený Šimek v 69.min. zpracovat. Každopádně hned poté přišel rohový kop, který zahrál Havel. Maryško si pěkně naběhl a nezadržitelně skóroval. Brod se tak dostal v 70.min. do vedení a to již celkem bez problémů udržel. Skóre nakonec mohlo být i vyšší. Šefr v 84.min. upaloval sám na domácí branku, ale míč trefil snad patnáct metrů vedle. Každopádně Brod tak přerušil nepříznivou bilanci a poprvé v Semilech zvítězil. Výhra to byla z celkového vývoje zápasu asi zasloužená.

Rozhodčí: Zlatník         ŽK: 2:2      Diváků: 200