Sedmihorky - ŽBS Železný Brod   3:5 (2:2)

sestava FK ŽBS :                                                   Kopal

Šilhán    Toman   Berka   Kordík J.

Holeček  Havrda (78.min. Wanacki)  Štastný   Maryško (89.min. Kovář)  Honc

Horák (87.min. Picek)

Brodský klub po ztrátě bodů v minulém zápase se Mšenem ukončil spolupráci s trenérem Hlouškem. Samotný zápas se hrál na velmi těžkém terénu, který se postupem času ještě zhoršoval. Fotbal byl k vidění kvalitní a diváci se rozhodně nenudili. Domácí tým na hosty vlítl a tak se úvod zápasu se nesl ve znamení velké převahy Sedmihorek. Soupeř byl všude rychlejší a svou převahu zaslouženě korunoval v 18.min., kdy po centru z pravé strany (z pohledu domácích) zůstal před brankou nepokrytý Špína, který hlavou otevřel skóre zápasu. Nutno dodat, že této akci přecházela chyba Havrdy, který zbytečně kličkoval okolo velkého vápna Brodu. Naštěstí pro hosty přišla rychlá odpověď. O minutu později se dostal k míči Honc, který se následně uvolnil a byl faulován v pokutovém území. Penaltu bezpečně proměnil Horák a vyrovnal na 1:1. Honc, který byl nejlepším brodským hráčem na hřišti, poté zařídil i druhý gól. Krásná gólová akce přišla hned v 21.min., kdy nejprve Honc vybojoval míč v brodské šestnáctce a posunul ho na Maryška. Ten přihrál na Horáka, který poté do křídla našel Honce a ten pádil na branku domácích. Nedostižný Honc pak parádně nahrál před branku Štasnému, který střelou po zemi otočil skóre na 1:2. U tohoto gólu se sluší dodat jen „klobouk dolů“ Tomáši Honcovi a jeho devadesátimetrovému sprintu od své branky až do vápna domácích. Vedení Brodu ale obraz hry ještě nezměnil a soupeř byl stále aktivní. V 29.min. přišla standardní situace z levé strany a následný centr do brodského vápna skončil po hlavičce Vaníčka v síti brodské branky. Opět se zde projevilo, že s bráněním má brodský tým problémy a dostává velmi laciné branky. Nicméně od 30.min. se obraz hry začal měnit. Domácím vražedné tempo výrazně ubralo na silách, což se na těžkém terénu dalo čekat. Brod začal být více na balónu postupem času převzal režii zápasu. V prvním poločase hosté ještě dvakrát neúspěšně zazlobili. Velkou škodou byla hlavně akce Holečka, který hledal před brankou naprosto volného Honce. Bohužel přihrávce chybělo více citu a těžkou přihrávku Honc nezpracoval. Poločasová remíza byla vzhledem k šancím asi spravedlivá, ale herně byli domácí v první půlhodině lepší.

Druhý poločas měl ale již jiný obraz. Brod se již lépe pohyboval a začal soupeře přehrávat. Hosté si začali vytvářet i šance. Do tutovky se dostal Horák, který ale bohužel přestřelil. Honc poté hledal před brankou osamoceného Holečka, ale nepřesně. Brod byl již lepším týmem, ale v 61.min. bohužel přišla chyba Tomana, který chtěl míč poslat dlouhým nákopem do křídla. Jenže míč trefil nepřesně a domácí se ho zmocnili na polovině hřiště a následně došlo k přečíslení. Chybující Toman poté při kličce soupeře uklouzl a domácí Špína se tak dostal sám před Kopala. Střela Špíny skončila na tyčí, od které se odrazil míč k volnému Škrétovi, který do prázdné dostal domácí opět do vedení. Brod ale nerezignoval a dál hrál nátlakově. V 65.min. Kordík po narážečce s Honcem poslal míč za obranu domácích, kde se do samostatného úniku dostal Štastný, udělal kličku brankáři Prokopcovi, který ho tvrdě poslal ve vápně k zemi. Nebylo co řešit. Následovala penalta a červená karta domácímu brankáři. Štastný penaltu po dvou minutách přerušení v 67.min. proměnil. V 73.min. Brod definitivně otočil vývoj zápasu na svou stranu. Hrdinou okamžiku se stal Maryško, který střelou k pravé tyči z vápna zajistil Brodu vedení 3:4. Stejný hráč prakticky ze stejného místa korunoval výhru Brodu v 79.min. po zpětné přihrávce Horáka. Maryško opět trefil míč po zemi, ale tentokrát k levé tyči. V 85.min. si Brod ještě zkomplikoval život a dal soupeři šanci korigovat, ale domácí tutovku nedali. V závěru se prezentoval bombou Kordík, ale střelou doprostřed branky jen vyprášil náhradnímu brankáři Sedmihorek rukavice.  Brod tak získal tři body, které se ze Sedmihorek moc nevozí.

Rozhodčí: Ujka   ŽK: 3:4   ČK:1:0 (65.min. Prokopec) diváků: 80