Pardubice B - ŽBS Železný Brod   6:1 (2:1)

sestava FK ŽBS :                                                   Kopal

Kotlár (74.min. Kovář)  Kordík J.   Toman    Kraus

Wanacki (80.min. Brožek)   Peškár   Maryško   Honc (80.min. Picek)

Hloušek   Holeček (74.min. Aubrecht)

Domácí posílení o několik hráčů ze širšího kádru druholigového týmu byli jasně lepší. Pardubičtí do zápasu vstoupili velmi aktivně, což jim nakonec vydrželo po celý zápas. Ve druhé minutě Fuskovu střelu ze strany vytlačil gólman Kopal na roh. V 10. minutě po akci Kima zakončoval Klátil, ale obránce hostů Toman vykopl míč z brankové čáry za již překonaným gólmanem. Brod zpočátku byl rovněž nebezpečný a vstřelit branku mohl Hloušek, kterého zradilo před brankou zpracování. To samé se stalo v nadějné pozici Maryškovi po předchozí pěkné akci Holečka. Tutovku měl na kopačce Honc, ale branku Pardubic vysoko přestřelil. Brod ještě dvakrát zazlobil, když se po křídle uvolnil Hloušek, ale ani jednou jeho příhry před branku soupeře nikoho nenašly. Na druhé straně byl Rydval sám před gólmanem, ale trefil jen jeho a Klátilova dorážka šla vedle brodské branky. Ve 23. minutě po rohu Sklenáře se míč od Klátila odrazil do břevna hostující branky. Za tři minuty zahrával Kim trestný kop a jeho střela orazítkovala tyč! Ve 35. minutě se Brod ujal vedení, když se z trestného kopu k tyči  trefil Peškár. Šance na dobrý výsledek ale zhasla za pouhé dvě minuty. Nejdříve Kraus nepřesně přihrál a po ztrátě míče přišel roh. Následný centr Kopal vyrazil nedůrazně a po následné mele před brankou Brodu vyrovnal Rydval, který poslal do branky odražený míč po hlavičce Řezníčka do břevna 1:1. Hned za další minutu pak pardubičtí otočili stav, když po akci Fuska pálil Rydval, gólman Kopal skvěle zasáhl, ale jeho spoluhráči mu moc nepomohli a dorážka Sklenáře již byla gólová - 2:1. Ve 43. minutě Kima v šanci vychytal Kopal. Za minutu byl v šanci osamocený Rydval, poslal míč podél gólmana, ale ten jen orazítkoval tyč.

Nástup Pardubic do druhé půle byl opět aktivní a po chybě Kotlára  ve 48. Minutě zakončoval gólově Sklenář - 3:1. Za tři minuty unikl do sóla Kim, který ještě v koncovce hledal lépe postaveného Fuska, ale míč na něj nakonec neprošel. Uklidnění do domácích řad vnesl v 62. minutě Řezníček, který technickou střelou upravil na 4:1. Brod měl v průběhu několik dobře rozjetých akcí, ale jalovitost v koncovce byla znatelná. A tak v závěru domácí ještě navýšili výhru po brankách Klátila na konečných a zasloužených 6:1.

Fakta - branky: 36. Rydval, 37. a 48. Sklenář, 62. Řezníček, 72. a 87. Klátil - 35. Peškar. Bez karet.

Rozhodčí: Musil z Prahy (Šmakal, Tereba).

Delegát: Vaniš z Holic.