FK ŽBS Železný Brod – TJ Desná   5:2 (1:0)

Brodské áčko po sérii porážek konečně vyhrálo !!!!

Kopal

Vozka Kovář  Kotlár T. Hadač P.

Wanacki   Maryško  Havrda  Aubrecht (66.min. Šimek)  Hartl (83.min. Berka)

Holeček (88.min. Makula)

Brodské áčko v květnu všechny mistrovské zápasy prohrálo, což znamenalo sešup z druhého místa krajského přeboru až na šesté. Nedělní zápas s Desnou se tak stal, ačkoliv ještě před měsícem nezdálo, velmi důležitým. Sobotní zápasy krajského přeboru velmi zdramatizovaly tabulku a poslaly Desnou na předposlední místo, které po sobotní porážce Semil s Turnovem v divizi bude velmi pravděpodobně sestupové. A protože byl bodový rozestup před zápasem mezi Brodem a Desnou pouze šest bodů, znamenala by případná prohra brodského celku nečekané komplikace a záchranářské starosti v posledních třech kolech. Brod do zápasu vstoupil aktivně a byl lepším týmem. Ve 3.min. postupoval sám na branku Desné Aubrecht, ale chyběla mu rychlost a hostující obrana ho o míč připravila aniž by se dostal k zakončení. V 5.min. pěkně našel před brankou hostí Holeček Hartla, který ale přestřelil. Brod hrál patnáct minut velmi dobře, ale bohužel gól nedal a domácí hráči začali trochu ztrácet kontrolu nad zápasem. Desná hru vyrovnala a začala zlobit a to převážně ze standardních situací. Vyložené šance ale nepřicházely ani na jedné straně. A vše vypadalo na bezbrankovou počasovou remízu. Jenže v 42.min. Hadač z obrany vyvezl balón k půlící čáře, odkud pěkným pasem hledal Holečka, který na vápně podstoupil hlavičkový souboj z hostujícím hráčem. Míč po tomto souboji propadl k Hartlovi, který přízemní střelou k tyči otevřel skóre zápasu. Poločasové vedení Brodu bylo vzhledem k úvodu zápasu zasloužené. Druhý poločas začal opatrně. Gól ale padl rychle, když v 53.min. odkop brankáře Kopala prodloužil hlavou za obranu Desné Havrda a nepokrytý Holeček lobem zvýšil na 2:0. Brodský tým během této sezóny dokázal několikrát dostat slepené rychlé góly a i v tomto zápase se to opět opakovalo. O dvougólové vedení Brod lacino přišel, když v 60.min. do prohraného hlavičkového souboje na velkém vápně šli hned tři domácí obránci a tím nechali volného hráče hostí, který propálil brankáře Kopala. V 63.min. brodská obrana neuhlídala rohový kop a bylo vyrovnáno. Z jasného zápasu tak byla hned remíza a Brodu se dostal do velkých komplikací, protože Desná byla polita živou vodou. Naštěstí Brod se dostal do zpět vedení poměrně rychle. V 70.min. měla Desná standardní situaci, ale v obraně dobře zafungoval Kovář, který našel na polovině hřiště u pomezní  lajny  Holečka, který pěkně křižně přenesl míč na nabíhajícího osamoceného Hartla, který přesnou střelou k tyči znovu vrátil domácím vedení. Od té doby měl Brod znovu již herně navrch a další komplikace již nepřipustil. V 80.min. přišla nejhezčí akce zápasu, Nejprve Havrda zhruba deset metrů před desenským vápnem si postavil slalomovou dráhu a po sérii kliček našel na křídle Wanackého, který pěkným centrem našel před brankou volného Šimka, který akrobaticky z voleje dělovkou nedal hostujícímu brankáři šanci a zvýšil na 4:2. V poslední minutě se do útočení pustil i stopér Kotlár, kterého pěkně našel za obranou Hadač. Kotlár akci neuspěchal a našel zcela volného Makulu, který svou šanci nezvládl a obrana mu střelu zblokovala. Míč šel jasně vedle, ale jeden z hostujících obránců neprojevil technické zdatnosti s míčem a míč si kuriózně poslal do své branky.  Výhrou se Brod vrátil do souboje o třetí místo krajského přeboru a nechal tak zapomenout předzápasovým chmurným myšlenkám, že nemá jistou záchranu.

Rozhodčí: Šmíd   ŽK: 1:2   diváků: 70