FK ŽBS Železný Brod - Česká Lípa   1:1 (1:0)

sestava FK ŽBS :                                                   Šverma

Aubrecht    Kovář   Šilhán    Král

Picek (75.min. Makula)   Maryško   Kotlár T.   Holeček

Šefr M. (89.min. Salaba)   Šimek

Bez zraněného brankáře Kopala nastoupil brodský tým proti silné České Lípě v brance s nestorem Švermou, který rozhodně svým výkonem nezklamal. V úmorném vedru se hrál velmi slušný fotbal. Hosté byli velmi dobří na míči, ale organizovaný fotbal ze strany domácích jim toho moc v prvním poločase nedovoloval. Naopak před brankou České Lípy bylo poměrně rušno. Velmi nebezpečný byl Holeček, který se třikrát dostal do vápna hostí, ale finální část nikdy nedokázal vyřešit. Velkou šanci měl Maryško z přímého kopu na hranici vápna. Ale své střelecké schopnosti z této disciplíny tentokrát nepotvrdil. Poté měl velkou šanci Aubrecht, který postupoval z boku sám na branku hostí. Navíc brankář hostí vyběhl daleko mimo svou branku, takže se nabízelo střílet lobem. Každopádně Aubrecht řešil situaci přihrávkou před prázdnou branku na Maryška, kterou hostující obránce přečetl a šanci zlikvidoval. Brod se ujal vedení v 29.min., kdy se po centru Maryška trefil hlavou Kovář 1:0. A Brod měl další šance. Šefr dostal míč za obranu, kde měl podstatně blíže k míči než hostující, opět vyběhnutý, brankář. Jenže se šance lekl a českolipskému brankáři nakonec nedokázal udělat kličku cca 20m před velkým vápnem hostí. Ten mu míč lehce zblokoval. Zabránil tak tutovému gólu a to hlavně díky nerozhodnosti domácího útočníka. Brankář České Lípy se vyznamenal i při šanci Kováře, kterou fantasticky zlikvidoval. Hosté v prvním poločase zazlobili na konci poločasu, ale domácí brankář Šverma byl také pozorný.

Ve druhém poločase hosté rychle srovnali skóre. V 52.min. domácí neuhlídali nacvičený roh Lípy, který po nepříliš prudké střele Brože z 14m skončil v síti Brodu  1:1. Oba týmy se poté snažili strhnout vedení na svou stranu, ale další gól už nepřišel. Hostům byl vyloučen v 75.min. po druhé žluté kartě Zemánek. Přesilovka Brodu k nějakým větším šancím nepomohla. Přinesla jen břevno v 80.min. po hlavičce Šihána. Oba týmy se tak v závěru spokojili s remízou, která asi byla spravedlivá.

Rozhodčí: Halama    ŽK: 4:5  ČK: 0:1 (75.min. Zemánek)  Diváků: 108