Skalice u ČL - FK ŽBS Železný Brod  4:2 (4:0)

sestava FK ŽBS :                                                   Kopal

Aubrecht (50.min. Makula)    Maryško  Šilhán   Král

Havrda (46.min. Musílek)

Havel    Kotlár T.   Picek   Kysela

Šimek  (46.min. Šefr M.)

Další nepovedený venkovní zápas sehrál Brod v neděli ve Skalici. Hosté hráli v prvním poločase tragicky a soupeř snadno střílel branky. V 11.min. Brod ztratil míc na polovině soupeře a domácí vykombinovali středem brodskou obranu, která hořela jako papír. O minutu později přišel další laciný gól, kdy znovu obrana Brodu rychlostně nestačila soupeři. Zmar Brodu dovršila hrubka brankáře Kopala ve 20.min. a tak bylo za stavu 3:0 bylo prakticky po zápase. Domácí měli další dvě šance, ale tentokrát Kopal svou chybu napravil. Tutovku měl v 35. min. Havel, ale střílel do boční sítě. Ve 42.min. přišel další laciný gól do sítě Brodu a schylovalo se k debaklu.

Druhý poločas po velkém střídání už měl výkon ze strany Brodu jiné parametry. Těžko říci jestli domácí tak polevili, ale šance měl jen hostující tým. V 50.min. dal Havel břevno. Pak měl šanci Kysela. V 60.min. obešel Šefr brankáře, ale trefil jen tyč prázdné branky domácích. V 77.min. snížil Kysela. Pak běžel sám na branku Skalice Kotlár, který chtěl nahrát Šefrovi, který by dával do prázdné branky. Jenže to udělal tak blbě, že míč nahrál brankáři Skalice přímo do ruky. V poslední minutě byl stažen ve vápně Šilhán a Havel snížil na konečných 4:2. Každopádně Brod ve Skalici i přes zlepšený výkon ve druhém poločase zklamal.

Rozhodčí : Čurda ŽK:  3:0  diváků: 73