ŽBS Železný Brod - Košťálova   3:3 (0:2)

sestava FK ŽBS :                                                   Kopal

Šilhán (55.min. Kotlár)    Toman   Berka   Kordík J.

Holeček    Havrda    Maryško    Honc (63.min. Wanacki)

Štastný (80.min. Horák)    Šimek

Brodský tým opět v prvním poločase nehrál dobře, stejně jako minulý týden proti Višňové. Sice si tentokrát Brod nějaké šance vypracovával, ale z koncovkou to bylo horší. Ještě za bezbrankového stavu se dostal sám za obranu hostí Šťastný, ale bohužel přihrávku nezpracoval. V 17.min. nařídil sudí Hnětýnka podivný přímý kop proti domácímu týmu na hranici velkého vápna, který Janata namířil přesně k tyči. Hosté přidali v 32.min. po standardní situaci i druhý gól, když nedůrazná obrana Brodu nechala odražený míč bez povšimnutí a Poledník hlavou neměl problém skórovat. Poté sice Brod výrazně zvedl aktivitu a nějakou tu šanci si vytvořil. Když ale snížením neskončila ani tutovka Šťastného, tak o poločasové pauze na časomíře svítilo skóre 0:2.

Brod nastoupil do druhého poločasu se snahou se o výsledek ještě poprat. Ale přišel další těžký direkt, když Maryško ve středu pole zbytečně ztratil míč a následný brejk do rozhozené obrany skončil gólem Stránského. Brod se poté rychle dostal zpět do zápasu, když velkému návratu do hry zavelel Tomáš Honc. Nejprve v 51.min. unikl přes křídlo a před brankou našel Holečka, který snížil na 1:3. V 59.min. se Honc po samostatné akci z křídla přesně trefil k tyči. A v 61.min. stejný hráč našel před brankou Šimka a bylo srovnáno. Brod byl v té chvíli v euforii, jenže o chvíli později se hrdina předchozích okamžiků zranil a musel střídat. A na hře Brodu to bylo poté hodně znát a hra opět klesla do průměru. Přesto se Brod snažil strhnout vedení na svou stranu a měl převahu. Tutovku měl Holeček, ale trefil jen brankáře hostí. Brankář hostí předvedl pěkný zákrok v 87.min., kdy vyrazil na roh gólovou hlavičku Maryška. Brod v závěru tlačil, ale tentokrát se mu obrat nepovedl a celková remíze je ztrátou.

Rozhodčí: Hnětynka Bohatý     ŽK: 2:3    diváků: 185