FK ŽBS Železný Brod - SK Semily

03.04.2010 19:18

3.4.2010

FK ŽBS ŽELEZNÝ BROD – SK SEMILY     3:0 (0:0)

Brod poprvé vyhrál v prestižním derby!!!

Braniš

Vozka P.  Berka  Šilhán  Linka Jan

Hartl  Král  Maryško  Havrda(83.min. Javůrek)

Kuhn (60.min. Novotný) Šimek

Rozhodčí: Hybler, Rais, Miklovič              Diváků:   250

ČK: 0:1, ŽK: 3:6

Branky: Šimek, Novotný, Hartl

Na stadión našeho týmu přijel vedoucí celek krajského přeboru, který má velké ambice postoupit do vyšší soutěže. Semily s Brodem se utkávají v mistrovských bojích pravidelně teprve čtyři roky a bilance Brodu byla dosud katastrofální – sedm zápasů = sedm proher. Ale každá série jednou končí a brodský celek se konečně dočkal. Zápas se hrál z důvodu nezpůsobilé trávy na UMT. A malý plácek Semilákům evidentně neseděl, což se ale dalo předpokládat. Brodský celek využil této výhody a po celý zápas byl celkově aktivnějším a o něco lepším týmem. 250 diváků sledovalo dramatický zápas ve kterém měly šance oba celky. V 10.min Berka hlavou tečoval centr Maryšky, který skončil asi metr vedle tyče hostující branky. V 22.min. krásně vystřelil z 22m Hartl, ale brankář Semil Horáček předvedl ještě lepší zákrok. Hned poté se vyznamenal i brankář Braniš, který nohou vyrazil střelu k tyči. V 27.min. rozebrali hosté naši obranu, ale tutovku Semily nedali. V 30.min. hosté žádali odpískání penalty po zákroku Krále, ale rozhodčí Hybler naštěstí pro Brod nepískal. Ve 35.min. ujely nervy semilskému Havlovi a byl po druhé žluté vyloučen. Ve 40.min. měl šanci Havrda, ale v nadějné pozici přestřelil. Druhý poločas svojí kvalitou ještě předčil ten první. Ale hlavně přinesl góly do té správné branky. Brod dokázal využít menší prostor při standardních situacích, za které se dá na malé umělce počítat i autová vhazování. V 63.min. Novotný prodloužil hlavou na nepokrytého Šimka, který otevřel skóre zápasu. Hosté se i v početním oslabení snažili o vyrovnání a měli v 78.min. tutovku k vyrovnání, ale hostující hráč téměř prázdnou branku přestřelil. V 82.min. hlava hostujícího hráče třela o břevno Branišovi branky. Ale ten svoji branku na sobotní odpoledne zamknul a hostů nebylo dáno vstřelit gól. A tak přišel pro Brod krásný závěr zápasu, který naopak rozesmutnil početné davy semilských diváků. V 85.min. Javůrek hodil dlouhý aut a Novotný hlavou zvýšil na 2:0. A v 88.min. po perfektní kombinaci několika brodských hráčů uzavřel skóre zápasu Hartl. Výhra Brodu byla naprosto zasloužená i když v určitých fázích měl velké štěstí, ale to přeje lepšímu. Po tomto kole je brodský celek na třetím místě krajského přeboru, který se na čele opět hodně bodově vyrovnal.