Výsledky 9.ročníku Memoriálu Bedřicha Chmelíka

02.12.2014 10:45

Brodská garda vyhrála 9. ročník “Memoriálu Bedřicha Chmelíka“

V sobotu 29.11.2014 skončil pro železnobrodský fotbalový klub letošní fotbalový podzim  turnajem starých gard ( hráčů nad 35 let), který brodský klub uspořádal v tradičním čase již podeváté. Devátého ročníku Memoriálu Bedřicha Chmelíka se nakonec zúčastnilo osm tradičních účastníků. Byl opět spojený s vepřovými hody, na které se hráči obzvláště těší. Hrálo se systémem každý s každým (zápas 1x17min.) a turnaj byl velmi dramatický a rozhodly až poslední dva souběžně hrané zápasy. Domácí tým nakonec historicky poprvé v turnaji zvítězil. Brodský tým hrál ve složení: Petr Javůrek – Jaroslav Kletečka, Roman Škaloud, Milan Hlubuček, Dušan Brychta, Libor Vepřek, David Batěk, Luděk Hnídek, Milan Makula a Petr Kuhn. Brod začal v turnaji dobře a porazil SK Bakov 2:0. Následně domácí potrápil druhý železnobrodský výběr složený víceméně z neregistrovaných hráčů, který hrál pod názvem EsselBau. Tým EsselBau dlouho nad Brodem vedl, ale nakonec se v závěru brodská garda prosadila a vyhrála 3:1. V dalším zápase čekal Brod předloňský vítěz turnaje Bejci Bakov. Brod zahrál zkušeně a Bejky porazil 1:0. Ve čtvrtém zápase hráli dva týmy, které měli plný počet bodů. Na Brod čekal loňský vítěz FK Lázně Bělohrad. Zápas byl opatrný a skončil bezgólovou remízou. Brod v dalším zápase porazil Lučany 2:0, i když soupeř hodně domácí pozlobil. Lázně Bělohrad následně prohráli s Bejky a tak se dostal Brod do vedení turnaje a měl vše ve své moci. Jenže v dalším zápase Brod zaváhal a pouze remizoval s IMP Kokonín 2:2, když spálil co mohl. Katem Brodu byl v tomto zápase exligový Milan Fukal, který vstřelil oba góly. A tak se před posledním dvojzápasem turnaje na čelo tabulky dostali Bejci Bakov. Ti hráli v posledním zápase proti SG Bakov. Na druhém hřišti hrál domácí klub proti Skalsku a musel čekat na zaváhání Bejků. Brod rychle vedl 3:0 a začal spíše sledovat vývoj na druhém hřišti, kde se zápas vyvíjel pro Brod příznivě. Bejci prohrávali 0:2. Brod nehrál koncentrovaně a nechal Skalsko snížit na 4:3. Brod si ale výhru pohlídal a nakonec vyhrál 6:3. Bejci zápas zdramatizovali, ale stará garda SK Bakov si rovněž výhru pohlídala a vyhrála 1:2. A tímto pomohla brodské gardě k vítězství v turnaji. Bejci skončili třetí, když je předstihli hráči FK Lázně Bělohrad. Brod se tak poprvé dočkal výhry v domácím turnaji.

Všechny výsledky:

EsselBau – L. Bělohrad     0:3                  Kokonín – Ž. Brod               2:2

Bejci – Bakov                     1:2                  Skalsko – Lučany                 1:2

EsselBau   – Kokonín         2:0                  Ž. Brod – Bejci                      1:0

Bakov – Skalsko                 2:0                  L. Bělohrad – Lučany          1:0

Lučany – Bakov                  2:1                  Bejci – EsselBau                  2:0

Skalsko – Ž. Brod               3:6                  Kokonín- L. Bělohrad          1:6

Lučany  – Bejci                    1:3                  Skalsko – L. Bělohrad         0:1

Bakov – Kokonín                2:3                  Ž. Brod – EsselBau              3:1

Bejci  – L.Bělohrad             2:1                  Ž. Brod – Bakov                   2:0

EsselBau - Lučany              0:6                   Skalsko – Kokonín               3:4

L. Bělohrad – Bakov           3:2                   Lučany – Ž. Brod                 0:2