Jiskra Mimoň - FK Železný Brod 1:2 (0:1)

sestava FK :                                                        Kobakhidze

Myslivec     Kotlár M.    Kysela    Podzimek
Šefr    Makula Š.   Kotlár T.    Podstawek (72.min. Kurfiřt)
Čejchan (81.min. Plhal)   Štastný

Důležitý zápas čekal na brodský tým v Mimoni v sobotním deštivém odpoledni. Soupeři z konce tabulky jsme před týdnem odskočili na čtyři body a tak bylo důležité zápas zvládnout. Hrálo se na těžkém terénu, ale vzhledem k počasí bylo hřiště skvěle připraveno. Brod začal lépe a šanci měl Podstawek, který sice pěkně přeloboval brankáře, ale branku minul. V 8.min. Se prosadil Čejchan a Brod vedl 0:1. Další slibnou šanci měl Šefr, ale s šancí nenaložil dobře. Brod byl lepší a zaslouženě vedl. Jenže ráz zápasu změnilo vyloučení Kysely ve 33.min. Domácí se začali tlačit do útoku a chtěli nepříznivý vývoj změnit. Brod ale dobře bránil do větších šancí soupeře nepouštěl.
     Naopak velkou šanci měl Makula, který cca v 65.min. běžel sám na brankáře domácích. Ten ale předvedl první skvělý zákrok. Mimoň v 70.min. vyrovnala, když tečovaná střela nabrala výšku a zapadla do rohu branky bezmocného brankáře Kobakhidzeho. Pak začal  na hřišti úřadovat Tomáš Kotlár, který připravil dvě tutovky pro Makulu. Tu první v 80.min. neuvěřitelně na třikrát nedal a druhou opět skvěle vyřešil domácí brankář. Naštěstí T. Kotlár z posledních sil připravil další tutovku. Tentokrát Plhalovi, který střelou k tyči v 92.min. rozjásal Brodské. Brod tak zvládl důležitý mač.

Branky Brodu – 8.min. Čejchan a 92.min. Plhal

Rozhodčí: Klement  ŽK: 3:3, ČK: 1:1  (93.min. Moc – 33.min. Kysela)

Jiskra Mimoň - Železný Brod 1:2 (0:1)

Trenér hostů Milan Mayer: "Dopadlo to pro nás dobře, úvod patřil nám, dali jsme gól a měli ještě další šance, ale ty se nám, bohužel, nepodařilo proměnit. Celý zápas nám zkomplikovali vyloučení po dvou faulech a dvou žlutých kartách Tomáše Kysely. Od té doby jsme hráli o deseti. Hoši bojovali i za něj, drželi jsme do 70. minuty 1:0. Měli i jednu obrovskou šanci. Domácí naším vyloučením získali převahu, drželi míč, ale my jsme dobře bránili. Nepouštěli jsme je do šancí. Vyšlo jim to až asi v 70. minutě, tečovanou střelou vyrovnali na 1:1. Ale my jsme neklesli na mysli a Tomáš Kotlár, toho musím zmínit, i když dobře hráli všichni, měl tentokrát svůj zápas, hlavně jeho druhý poločas. Ten, po skvělých průnicích, připravoval šance pro svoje spoluhráče, jednu za druhou. My jsme ale, bohužel, je neproměnili. Nečekaná odměna ale přišla v 92. minutě, kdy po Kotlárově přihrávce a krásné akci zakončil Plhal. Přežili jsme pak i poslední standardní situaci a přivezli jsme tři body. Byl to pro nás klíčový zápas, v tabulce jsme nebyli daleko od sebe, čtyři body rozdíl. Nám se za dva zápasy ve hře podařily získat dvě třetiny bodů jako za celý podzim. Máme jich po dvou kolech šest a jsme strašně spokojení. Od dna tabulky jsme bodově odskočili. Na Mimoň máme sedm bodů náskok a na Studenec třináct. Je to pro nás vzpruha a do dalšího zápasu větší jistota a klid. Příští zápas hrajeme doma a bude to oříšek! Máme Hrádek, který vede tabulku.  Teď už víme, že něco umíme a nejen do dalšího, ale i všech zápasů půjdeme s tím, že chceme vyhrát a bodovat naplno. Každé utkání má ale svoji budoucnost a těžko se předvídá."

Českolipský deník

Fotbalisté Mimoně dlouho živili naději na bodový zisk proti Železnému Brodu. Předposlední tým tabulky v závěru utkání za stavu 1:1 vrhl síly do útoku. Odměnou mu byl vítězný gól soupeře.

Utkání, ve kterém padly dvě červené karty, nakonec rozsekl v 92. minutě železnobrodský fotbalista Dominik Plhal. „Výsledek nás samozřejmě mrzí. Prvních dvacet minut byl lepší soupeř a šel zaslouženě do vedení. Pak dostal brodská hráč Kysela červenou. Vycítili jsme šanci, ovšem hosté dobře bránili,“ pravil trenér Mimoně Marek Steinfest.

„Pro nás to byl klíčový zápas, bodově jsme nebyli daleko od sebe. To vyloučení nám utkání hodně zkomplikovalo. Mimoň byla více na míči, my jsme ale hráli dlouho zodpovědně,“ pochvaloval si Milan Mayer, kouč Železného Brodu. V 70. minutě ale defenzivu hostů překonal Patrik Matušek. Mimoň chtěla víc, hrála až do konce na vítězství. Vysunuli jsme jednoho obránce do útoku a nechali ho tam do konce zápasu. Brod hrozil z rychlých brejků, nás několikrát podržel v brance skvěle chytající Mára Michálek. Bohužel, v nastavení jsme udělali chybičku ve středu hřiště, kterou hosté potrestali,“ litoval domácí trenér.Všichni hráli dobře, výborně ovšem zahrál Tomáš Kotlár. Měl tam několik průniků a připravoval jednu šanci za druhou. Nakonec nahrál na vítěznou branku. V tabulce se nám lépe dýchá, je to vzpruha do další zápasů,“ dodal Mayer. Mimoni hodně chybí zraněný Filip Foubík, klíčový hráč týmu z Českolipska. „Na stoperu hraje Tomáš Feher, suprový hráč, který ale má svůj věk. Odehraje hodinu a pak už se hlásí o střídání. Jinak nám tam chybí kvalita. Já ani nechci, aby to viselo na starších hráčích, je potřeba dát prostor mladým,“ dodal Steinfest.

Starší žáci si zastříleli

FK Železný Brod – Jiskra Nový Bor     13:4 (5:2)

Starší žáci napravili podzimní prohru z Boru i s úroky a nadále jsou třetí v krajském přeboru.