FK Železný Brod - FK Velké Hamry B 1:1 (0:1)

sestava FK :                                                        Čapek

Habr   Musílek  Holeček   Hyška
Makula Š.   Picek   Kysela    Jelínek
Šefr    Drobný

Střídali: Podzimek, Plhal, Podzimek, Šťastný

Po prohře v Hrádku čekal v posledním zápase podzimu na brodské áčko velmi silný tým rezervy Hamrů, který před tímto zápasem ztrácel jen dva body na lídra krajského přeboru Turnov. Zápas se hrál díky podmáčené trávě na umělce a jak se ukázalo byla to výhoda domácího týmu. Přesto hosté ukazovali kvalitu i na malém prostoru a Brod přehrávali. Hned v úvodu pěkně zasáhl Čapek v domácí brance. Brod se prakticky do žádných šancí v prvním poločase nedostával. Jediným momentem byla série třech rohů. Při tom druhém  exekutor Makula zatočil roh na první tyč a jen díky skvělému Masaříkovi hosté neprohrávali. V dalším průběhu hry byly k vidění šance hostů a Brod odolával jen díky  podzimnímu objevu v brance domácích. Ve 40.min. si jeden z hostujících hráčů zkusil i divadelní roli a tu mu každopádně rozhodčí zbaštil a Hamry měly výhodu penalty. Ani tu však Čapek za svá záda nepustil a míč zalepil do své náruče. Bohužel následně kapitán domácího týmu Picek  komentoval předešlé momenty slovy“ pravda se ukázala“ , za což mu sudí dal žlutou kartu a odpískal nepřímý kop. Ten odvrátil na roh Habr. Poté domácí spali a hosté rychle rozehráli roh. Přetažený centr našel hlavu hostujícího hráče a přesnou hlavičku ještě čaroděj v domácí brance vytáhl na tyč, ale dobíhající  Javůrek už neměl problém a otevřel skóre zápasu ve 41.min. 0:1.
     Ve druhém poločase se hosté do šancí už tolik nedostávali. Za Brod měl velmi dobrou pozici Kysela, ale zakončil mizerně. Hosté kontrolovali svůj náskok. V 75.min. přišlo dvojí střídání Brodu. A právě jeden z náhradníků Štastný po 20 vteřinách pobytu na hřišti prodloužil míč za obranu Hamrů, kam si naběhl Šimek a krásným lobem přehodil brankáře hostí. V 76.min. to tak bylo 1:1. Hosté se poté snažili, ale srdnatý výkon domácích byl již nad jejich síly vstřelit další gól. Brod tak získal velmi cenný bod, kterým tak završil celkem dobrý podzim. Každopádně k vidění byl celkem pěkný zápas proti velmi kvalitnímu  soupeři.