FK Železný Brod - FK Slovan Hrádek n/N 1:3 (0:1)

sestava FK :                                                        Kobakhidze

Šefr  Myslivec  Kotlár M.  Podzimek
Plhal (86.min. Kurfiřr)   Makula Š. (74.min. Picek)  Kotlár T.  Podstawek
Čejchan (62.min. Rada)  Štastný (46.min. Balcar)

Po dvou výhrách čekal na Brod vítěz podzimu a aktuálně druhý tým krajského přeboru Hradek. Hosté nelibě nesli, že se nehrálo na přírodní trávě. Ta ale není po zimě v dobré kondici, takže se opět muselo hrát na UMT. Hrádek potvrdil svou kvalitu a celkově byl lepším týmem. Brod prohrával od 26.min., kdy po dlouhém autu míč propadl k volnému Vackovi a ten si již poradil 0:1. Druhý gól padl z přímého kopu z 28m. po střele Stryi 0:2. To už hosté hráli v deseti, když byl předtím vyloučen Chmátal.
     Druhý poločas se domácí zlepšili a snížili v 67.min. Šefrem 1:2. Stejný hráč měl na kopačkách i vyrovnání, ale bohužel míč si na suché umělce zašlápl a nechal za sebou, takže z velké šance nebylo nic. V 81.min. nešikovně fauloval  ve vápně dorostenec Rada a Strya z penalty pečetil výhru Hrádku 1:3. Hrádek se tak  vrátil na první pozici krajského přeboru.

Branka Brodu – 67.min. Šefr

Rozhodčí: Hnětynka   ŽK: 5:2, ČK: 0:1  (35.min. Chmátal)

Diváků: 145.

trenér domácích Milan Mayer:  "Výsledkově a ani herně se nám tentokrát utkání na malé umělce nepovedlo. Hrádek byl lepší. My jsme měli převahu tak prvních deset minut. Soupeř si zvykl na malé hřiště a byl důraznější a lepší v osobních soubojích. Nevěděli jsme, jak do nich. Navíc jim pomohl první gól. Neobsadili jsme autové vhazování. Pak Hrádek dostal druhou žlutou, takže červenou a hrál v deseti. I tak se podařilo hostům proměnit přímý kop a zvýšit na 0:2. My jsme byli do poločasu v útoku bezzubý, žádná střela na branku, jen pár nebezpečných centrů a ty se podařilo Hrádku odvrátit. Do druhé půle jsme museli zareagovat změnou v sestavě, přeskupili jsme řady a podařilo se nám dát na 1:2. Gól nás mírně nakopl. Konečně se nám do sestavy dostala i zimní posila, po zraněních nastoupil Balcar. Hned si připsal přihrávku na gól. Mohli jsme dát i na 2:2, ale to se nám už nepovedlo, Hrádek to měl pod kontrolou. Asi čtvrt hodiny před koncem přišel nešťastný penaltový zákrok a penaltu Hrádek proměnil. A to utkání rozhodlo. Druhý poločas byl vyrovnanější. I když soupeř byl v deseti, tak hrál chytře, vyrovnaně, šikovně, je vidět, že je to zkušené mužstvo, které se tímto výsledkem se vrátilo na čelo tabulky. My se musíme teď ale už soustředit na další dva zápasy. Máme dva lepší soupeře z čela tabulky, jedeme v sobotu do Velkých Hamrů a za čtrnáct dnů přivítáme doma Lomnici nad Popelkou. Budeme brát v každém zápase bod, každý bude pro nás cenný, a tak k tomu musíme přistoupit. Dnes to byl druhý tým tabulky, který má kvalitu. A nám dnes nefungovala útočná fáze. Jinak ale hochy musím pochválit, bojovali, co to šlo. Ze třech zápasů mám zatím velice dobrý pocit. Kluci chtějí, bojují o záchranu, někdy se daří víc, někdy míň, tak to ve fotbalu je. Na podzim jsme byli herně horší. Teď makáme od začátku do konce, i hráči z lavičky, kteří nastoupí do hry, tak pomůžou, nejdou to jenom dohrát. Mám z toho dobrý pocit. Hrajeme dál."