11.09.2021

FC Nový Bor - FK Železný Brod 5:1 (4:0)

Debakl áčka v Novém Boru

převzato z webu Nového Boru...

Fotbalový boj začal útoky z jedné strany na druhou. Již ve druhé minutě měl soupeř výhodu trestného kopu, ale hráč mířil vysoko nad branku. Ve 3. minutě Broschinský vybojoval míč a snažil se ohrozit branku soupeře. Také se nepovedlo. V 7. minutě došlo k souboji o míč mezi Broschinským a brankářem soupeře, rozhodčí souboj ohodnotil žlutou kartou pro našeho hráče. Ve 13. minutě předvedl výborný brankářský zákrok náš Svoboda. V této fázi zápasu získáváme mírnou územní převahu. Soupeř ale hraje dobře. Nám se podařilo jejich rozehrávku na půlce hřiště přerušit, Novák posílá míč dopředu, pak přihrávka  napravo, následně přes vápno centr na druhou stranu a nabíhající Konečný po zemi na zadní tyč – 1:0. Vstřelená branka naší hru uklidnila a začala se dařit kombinace. Proto se dalo čekat, že přidáme druhý gól. Ale přišla chyba. Gólman Svoboda byl o zlomek času později u míče, faul a rozhodčí bez váhání ukázal na penaltu. Hosté ale šanci nevyužili, míč šel vysoko nad branku. Proto jsme ještě víc zvýšili tlak na soupeře. Ve 30. minutě opět dobrá kombinace a na konci gól opět z kopačky Konečného – 2:0. Další důležité fotbalové věci se udály ve 40. minutě, když jsme ostřelovali soupeřovu branku a mezi střelce se zapsal nováček v týmu Černý – 3:0. Do poločasu ještě penalta za faul na Stromeckého a změnu skóre zařidil na 4:0 Broschinský.

Druhý poločas, soupeř změnil pohyb napadání naší rozehry a získával převahu ve středu hřiště. Z toho přišly i šance. Náš trenér sáhl ke střídání. Broschinského nahradil Holubec. Přesto v 60. minutě nás soupeř ve vlastním vápně přehrál a velikou zásluhu, že jsme neinkasovali gól má brankář Svoboda. Třikrát po sobě vyráží střely i zcela z blízkosti. V 73. minutě jsme opět měnili skóre, na 5:0 a zasloužil se o to Stromecký. Jenže hosté nechtěli dohrát zápas s nulou na svém kontě. Opět přidali na důrazu i pohybu. Naše obrana podstoupila velkou zátěž. Při jednom souboji na hranici vápna došlo ke kontaktu a rozhodčí souboj Vernera s proti hráčem posoudil  jako faul a nařídil penaltu. Kotlár, hráč Žel. Brodu mířil dobře a stanovil konečný stav na 5:1!

góly: 19. a 31. Konečný, 40. Černý, 43. Broschinský Jan (pen.), 73. Stromecký – 89. Kotlár (pen.)

ž.k.: 3:3, diváků: 90, rozhodčí: Prágl Martin