FK Železný Brod - FC Lomnice nad Popelkou 6:2 (4:2)

sestava FK :                                                        Tkacz

Habr    Kotlár M.    Rozkovec     Musílek
Kysela    Kotlár T.     Makula K.    Makula Š.     Holeček
Šefr

Střídali: Jelínek, Štastný, Čapek a  Podzimek

V prvním utkání nové sezóny Krajského přeboru Libereckého kraje na domácí půdě se Brodu dařilo. V úvodu se sice hosté dostali k pěkné střele, ale brankář Tkacz se překvapit nenechal. V 8.min. Holeček udělal kličku hostujícímu brankáři, ale bohužel skončil s míčem v zázemí. Ve 14.min. Holeček rychle hodil aut na Šefra, který přihrávkou před branku našel Š. Makulu a po jeho střele do odkryté branky hostí potěšil domácí příznivce 1:0. Jenže radost byla krátká a o minutu později Drahoňovský hlavou vyrovnal na 1:1. V 18.min. se skóre opět změnilo. Holeček sice šanci nedal, ale dorážku se štěstím dostal za brankovou čáru Šefr 2:1.  Holeček se dočkal ve 23.min., kdy ho T. Kotlár chytře uvolnil a Holeček se na potřetí konečně trefil 3:1. Ve 32.min. unikl hostům Šefr a nezadržitelně zvýšil již na 4:1. Ve 35.min. zbytečně fauloval Musílek a Drahoňovský snížil z penalty na 4:2. Do konce atraktivního prvního poločasu se skóre již nezměnilo.

Ve druhém poločase tempo hry trochu opadlo. Nicméně Brod dostal Šefrem míč opět do hostující sítě, ale střelec byl bohužel v ofsajdu. V 54.min. podržel domácí brankář Tkacz. V 73.min uklidnil domácí střídající Jelínek, který tak vstřelil svůj první gól v krajském přeboru 5:2. V 81.min. vyhlavičkoval K.Makula míč ze šibenice brodské branky po přímém kopu kostí ze 17m. V 86.min. korunoval svůj dobrý výkon vstřeleným gólem T. Kotlár a uzavřel konečné skóre zápasu na 6:2. Brodšťí hráči tak potěšili vysokou výhrou i výkonem domácí příznivce.

Rozhodčí: Kliment