Začátek: 9.00 hodin (dle časového rozpisu) – Plánovaný konec: 16:00 hodin

Startovné: 1500 Kč (splatné před začátkem turnaje u stolku časomíry)

Hrací plocha: házenkářské hřiště - palubkový povrch, branky 3 x 2 metry

Počet hráčů: 1 + 4 v poli (není omezen počet hráčů, střídání hokejově)

Hrací systém: každý s každým. Poté zápas o třetí místo a finále

O pořadí rozhoduje:

1. počet bodů (3-1-0)

2. vzájemný zápas (pokud mají 2 týmy stejně bodů a vzájemný zápas skončí remízou, rozhodují body č. 3-5; pokud mají stejně bodů 3 a více týmů, rozhoduje minitabulka vzájemných výsledků pouze těchto mužstev)

3. rozdíl branek

4. více vstřelených branek

5. los

Povinnosti týmů: prezentace týmů 30 minut před svým prvním zápasem a včasné nástupy k zápasům.

Další informace podá p.Kletečka Jaroslav 725244280

Občerstvení: zajištěno v předsálí sokolovny.

Finále:    A1 – A2

Týmy uvedené v časovém rozvrhu jako domácí nastupují vždy na straně u časomíry a mají výkop.

PRAVIDLA HRY

Hrací plocha je vymezena čárami na házenou, na straně u střídaček se hází klasický aut, na protější straně se hraje o mantinel do výše dřevěného obložení.

Góly platí z celého hřiště, střelcem může být i brankář. Přímo z autového vhazování branka neplatí, míč musí alespoň jeden hráč tečovat.

Volné kopy jsou přímé (zeď musí stát ve vzdálenosti 3 metrů od míče).

Míč na stropě - zahrává se přímý kop z místa, které je svisle pod místem doteku míče stropu, pokud je to v brankovišti, kope se z 9m přerušované čáry.

Standartní situace se musí zahrát do 5 vteřin (to samé platí i pro brankáře s rozehráním), při nedodržení tohoto pravidla získává míč soupeř, který rozehraje autové vhazování z úrovně přestupku.

Penalta se rozehrává ze 7 metrů.

Střídání „hokejovým způsobem“ před lavičkou svého týmu. V případě vyššího počtu hráčů na hřišti následuje vyloučení na 2 minuty(v případě vstřelení branky návrat vyloučeného do hry).

Žlutá karta - vyloučení hráče na 2 min a následná přesilovka proti 3 hráčům (v případě využití přesilovky se vyloučený hráč vrací do hry).

Červená karta – vyloučení hráče do konce zápasu, přesilovka 2 minuty proti 3 hráčům v poli (během tohoto vyloučení může padnout více branek).

Malá domů -pokud brankář chytne spoluhráčovu přihrávku do ruky následuje penalta.

Brankář – v případě, že se mimo brankoviště dotkne míče rukama nebo bude faulovat, následuje pokutový kop. Brankář může rukou rozehrávat bez omezení. Výkop z ruky přes půlící čáru není povolen, v případě porušení tohoto pravidla následuje přímý kop z půlící čáry. Přes půlící čáru může nohou rozehrát, pokud si dá míč na zem, ale tím umožní soupeři hrát.

Rohové kopy se zahrávají normálně, rohem se počítá i situace, kdy se míč za autovou čárou dostane za přispění mantinelu.