Oficiální stránky FK Železný Brod z.s.

03.05.2014 FK ŽBS Železný Brod - Trutnov

08.05.2014 13:20

3.5.2014

FK ŽBS Železný Brod - Trutnov  1:3 (1:1)

Další zbytečná divizní prohra Brodu

sestava FK ŽBS :                                                   Kopal

Honc    Kovář  Kordík J.  Kraus

Kotlár(80.min. Brožek)   Aubrecht (67.min.Šilhán)  Peškár

Wanacki   Hloušek   Holeček (46.min. Picek)

 

     Na zápas dorazilo 114 diváků, což byla pro Brod nejmenší divizní návštěva. Věrní fanoušci se ani tentokrát nedočkali dobrého výsledku a Brod po velkých individuálních chybách opět přenechal všechny body soupeři. V úvodu zápasu všichni přítomní uctili minutou ticha památku zesnulého dlouholetého funkcionáře a zdravotníka domácího oddílu pana Jaroslava Kováře, který nás v nedožitých osmdesáti letech dne 27.4.  opustil.

     Samotný zápas začali domácí velmi dobře. V 10.min. se technicky ukázal Hloušek, který se snažil přehodit hostující gólmana, ale branku bohužel těsně minul. O minutu později Hloušek využil zaváhání hostující obrany a do prázdné branky otevřel skóre zápasu. Ve 13.min. Kotlár v brodském vápně tak dlouho váhal s obranným zákrokem až se hosté dostali do tutovky, kterou Kopal bravurně zneškodnil. V 18.min. znovu hořela pravá brodská strana obrany a Kopal znovu likvidoval tutovku Trutnova. V 21.min. měl Brod velkou příležitost na zvýšení, ale výhodné přečíslení přišlo na zmar díky Wanackého nepřesné finální přihrávce za brankovou lajnu. Přitom před brankou byli naprosto volní jeho spoluhráči, kteří by asi měli lehkou práci s koncovkou. Ve 24.min. přišla brodská divizní klasika. Brod měl výhodu rohového kopu. Ten rozehrál Hloušek na Peškára, který ve snaze o střelu míč minul, ten se odrazil k Honcovi, který ale nepřesnou rozehrou nabídl brejk soupeři. Brod se sice stačil dostat relativně rychle do obranného postavení, ale ještě stále rozhozená obrana nedokázala pokrýt Markse, který střelou k tyči z hranice velkého vápna vyrovnal. Hosté mohli jít do vedení v 39.min., ale volný hráč hostí hlavou přestřelil Kopalovu branku. V 43.min. měl na hlavě gól Kordík, ale rovněž branku Trutnova přestřelil. Ve 44.min. si s nepříjemnou střelou hostí Kopal poradil a tak se šlo do kabin za remízového stavu.

     Druhý poločas začal nadějnou situací pro Brod, když se v 53.min. Wanacki uvolnil na pravém křídle a následně hledal před brankou volného Hlouška. Jenže Wanackého přihrávku bravurně zlikvidoval hostující brankář Štastný, který si na přihrávku na Hlouška počkal a zabránil tak jistému gólu. Dá se říci, že do 70.min. byl zápas vyrovnaný. V poslední dvaceti minutách ale výkon Brodu poklesl a hosté již poté dominovali. V 72.min. motal s domácí obranou hostující Křižovič, ale nakonec se ke střele nedostal. V 73.min. byl znovu skvělý Kopal. V 75.min. školácky chyboval při odkopu Kovář, který doslova vybídl soupeře ke skórování. Ten nejdříve trefil tyč, ale při následné akci zůstal před brankou zcela volný Kejzlar, který do prázdné branky otočil skóre zápasu. Další chybu v obraně předvedl v 83.min. Honc a Kamitz následně propálil s pomocí teče vše co mu stálo v cestě a tvrdou ranou stanovil konečné skóre zápasu. 

 

Fakta - branky: 11. Hloušek – 24.min. Marks, 75.min. Kejzlar, 83.min. Kamitz                   

ŽK: 3:2,

Rozhodčí: Štefan 

Diváků: 114.

Vyhledávání