Oficiální stránky FK Železný Brod z.s.

05.04.2014 FK ŽBS Železný Brod - Náchod

12.04.2014 11:05

5.4.2014

FK ŽBS Železný Brod - Náchod  0:4 (0:1)

Brod utrpěl doma s Náchodem debakl

sestava FK ŽBS :                                                   Kordík

Honc (35.min. Kovář)  Kordík J.  Toman    Kraus

Maryško

Wanacki (58.min. Picek)  Peškár (87.min. Šefr)  Havrda   Hloušek

Peškár (58.min. Šilhán)

     

     Velmi důležitý zápas o záchranu Brod nezvládl. Průběh utkání ovlivnil rychlý vlastní gól v sedmnácté vteřině zápasu. Brod neuhlídal akci Náchoda po své pravé obranné straně a centr náchodského hráče před branku si za záda vlastního brankáře usměrnil J. Kordík. A tak byly karty rozdány. Náchod, který patřil jednoznačně mezi slabší divizní soupeře, se poté soustředil na pečlivé bránění a na podnikání rychlých brejků. Ve 13.min. skončil jeden z brejků Náchoda střelou vedle. Brod byl před brankou Náchoda téměř neškodný. Za celý zápas si Brod moc šancí nevytvořil a za zmínku stojí technická střela Wanackého v 15.min, kterou hostující gólman efektně chytil. Asi největší šanci měl Brod v 21.min., kdy se po samostatné akci Hlouška dostal do nadějné pozice Holeček, ale jeho střela levačkou byla zoufalá. Ve 31.min. kontr hostí zhatil na poslední chvíli J. Kordík. Ve 34.min. přímý kop Peškára  skončil vedle branky Náchoda. A to bylo asi vše co přinesl první poločas. Brod měl míč sice více na svých kopačkách, ale pevnou obranu Náchoda skoro neohrozil a hosté se do útoku moc nehrnuli.

     Druhý poločas začal náporem Brodu, který ve druhé minutě přinesl roh. A jak se ukázalo tak právě výhoda standardní situace ve prospěch Brodu přinesla tři góly vždy na druhé straně. Ve 48.min. po zmíněném rohu se hra rychle přelila na polovinu Brodu, kde po nedůrazné hře domácích vstřelil druhý gól náchodský Vejprava. A další dva góly padly totožně z rychle sehraných brejkových akcí po Brodem špatně zahraných standardních situacích. V 61.min. do prázdné branky skóroval Plšek a stejný hráč dal i čtvrtý gól v 70.min., když ještě navíc chyboval Toman. Brod tak existenční zápas nezvládl a vše nasvědčuje, že Brod divizi bohužel neudrží, protože všichni soupeři ze spodku zvítězili a Brod ztrácí už propastných devět bodů od příček, které znamenají záchranu. Každopádně většina jarních zápasů nebyla špatná, ale tentokrát to bylo špatné.

     Nejlepší výkon na brodské straně tak tentokrát podal ochotný a obětavý Zdeněk M., který celkem třikrát úspěšně vylovil míč z Jizery za cenu totálního promočení.        

Branky: 1.min. vlastní, 58.min. Vejprava, 61.min. a 70.min. Plšek

Rozhodčí: Pěkný, ŽK: 3:2. Diváků: 139.

Vyhledávání