06.09.2014 FC Pěnčín - FK ŽBS Železný Brod B

09.09.2014 12:09

6.9.2014

FC Pěnčín - ŽBS Železný Brod B   3:1 (2:1)

Rezerva podlehla na Pěnčíně

sestava FK ŽBS B :                                                 Šverma

Makula   Škaloud   Kotlár   Halama

Pala   Havlíček  Picek   Podstavek (18.min. Kletečka)

Kurfiřt    Aubrecht

Sestava rezervy se tentokrát skládala velmi těžce, protože několik hráčů jak A týmu tak i rezervy tento víkend nebylo k dispozici. Nepomohl ani fakt, že se výkop zápasu A týmu posunul tak, aby se zápas nekryl s rezervou. A tak ještě půl hodiny před výkopem zápasu rezervy bylo brodských hráčů pouze devět. Nakonec přijel na pomoc nedoléčený Olda Aubrecht, Kotlár, který odehrál zápas za áčko, a na střídačku Kletečka. Zápas měl jasného favorita v domácím týmu, jehož složení je prakticky totožné s týmem, který hrál krajský přebor před dvěma lety. Brod přijel s cílem moc neinkasovat a bohužel první inkasovaný gól přišel velmi rychle a to již v 5.min. Další ataky Pěnčína následovaly a tak to nevypadalo vůbec optimisticky. Navíc předseda oddílu musel na plac už v 18.min., kdy pro zranění odstoupil Podstavek. Brodská rezerva tak začala spíše připomínat starou gardu. Brod se ale semknul a vypjal se velmi důstojnému výkonu. Přestože po chybě Halamy dal soupeř z brejku druhý gól v 28.min., tak si s organizovanou obranou Brodu domácí nevěděli rady. Brod mohl snížit, když se do šance ve 30.min. dostal Kurfiřt, ale bodlem míč trefil špatně. Ve 33.min. vystihl Kletečka přihrávku Pěnčína a následně přesnou přihrávkou vybídl Aubrechta ke skórování. Aubrecht, který běžel sám na branku Pěnčína, ale šanci nedal, nicméně odražený míč dopravil do domácí sítě Pala a snížil na 2:1. Přestože Pěnčín byl i poté jasně lepší, tak Brod svou taktickou hrou drásal nervy domácích.

Ve druhém poločase navíc začal čarovat v brodské brance brankář Šverma, který postupně lapil asi tři tutovky Pěnčína. Brod tak čekal na příležitost a dá se říci, že se i dočkal. Nejprve byl na konci pěkné akce Picek, ale bohužel centr byl příliš vysoký. Potom Kletečka hledal uvnitř vápna Aubrechta, ale ten příhru nečekal. Potom se dostal do brejku Picek, ale situaci řešil zaseknutím míče na střed vápna, místo úniku po křídle a z nadějné pozice tak nic nebylo. Pěnčín se nakonec pojistky dočkal v předposlední minutě zápasu, kdy Brod hrál vabank. Každopádně pojistka vyvolala obrovskou radost domácích, které „stará garda Brodu“ hodně potrápila.