FK ŽBS Železný Brod - Hejnice  4:0 (3:0)

Bídný podzim zakončil Brod povinnou výhrou

sestava FK ŽBS :                                                   Kopal

Kotlár M.   Kovář    Kordík    Kraus

Picek (86.min. Kysela)    Maryško    Kotlár T.    Frolík

Holeček (90.min. Makula)     Šefr (57.min. Podstavek)

Po prohře s Višňovou se Brod dostal do čtyřbodové ztráty na předposlední tým tabulky, kterým byly právě Hejnice. A tak výhra Brodu byla téměř povinností. Ale zpackaný podzim evidentně sebral domácím hráčům sebevědomí a ti se utápěli v nepřesnostech. I proto byl zápas v jeho úvodu vyrovnaný a dokonce hosté měli první tutovku, kterou ale trestuhodně hostující hráč naštěstí pro Brod zahodil. V 35.min. byl hostujícím brankářem sestřelen Holeček a následnou penaltu s přehledem proměnil Maryško. O minutu později se střelou z vápna prosadil Šefr. Ve 40.min. propadla domácí obrana při standardní situaci a jen díky Kopalovi Brod držel dvougólové vedení. Uklidnění do domácích řad přinesla 43.min., kdy se po faulu na Picka kopala další penalta. Hosté se dost čertili, ale zákrok byl celkem jasný. Penaltový střelec Maryško byl opět neomylný a poslal Brod do kabin za tříbrankového vedení.

Druhý poločas byl Brod, přestože bránil, lepším týmem. Šancí moc nebylo a tak za zmínku stojí vyloučení Frolíka po dvou žlutých kartách v 77.min. Brankář Kopal předvedl skvělý zákrok v 80.min. při pěkné střele hostí z 20m. V 82.min. přišla třetí jasná penalta. Zákrok hostujícího Neumanna na unikajícího Holečka byl oceněn kartou a jelikož byla druhá, tak se počet hráčů na obou stranách po pěti minutách opět srovnal. Penaltový hattrick završil Maryško a uzavřel tak skóre zápasu. Tři povinné body tak Brod získal, ale každopádně podzimní část krajského přeboru se mu hrubě nepovedla.

Rozhodčí: Paulus    ŽK: 4:4  ČK: 1:1 (77.min. Frolík – 82.min. Neumann)   diváků: 63

Branky: 36.,43.,83. Maryško (vše PK), 37. Šefr