08.03.2014 FK ŽBS Železný Brod - Pěnčín-Turnov

10.03.2014 18:09

8.3.2014

FK ŽBS Železný Brod - Pěnčín-Turnov  0:2 (0:0)

Brod na úvod jara prohrál

Honc  Toman   Kordík J.   Kraus

Wanacki (86.min. Kotlár)   Maryško (86.min. Kovář)   Hloušek

Peškár  Havrda (86.min. Brožek)

Holeček (89.min. Šefr)

Hned na úvod jara přijel do Brodu asi nejkvalitnější tým soutěže. Vypadalo to, že v Brodě nehraje Turnov, ale Slovan Liberec. Hosté jsou farmou právě tohoto ligového klubu a tak do zápasu na turnovské straně nastoupili v základní sestavě hned tři hráči ligového týmu, který hrál svůj ligový zápas s Brnem již v pátek. Další tři hráči byli z juniorky Liberce  a samozřejmě na železnobrodském hřišti pobíhali i tři exligoví fotbalisté Slovanu Papoušek, Janů a Petřík. Navíc na střídačce byl Finklár. Skvělá návštěva tak viděla kvalitní fotbal a Brod svým výkonem rozhodně nezklamal. Zápas začal velkým tlakem hostí, kteří rychle kopali tři rohy. V 5.min. se blýskl zákrokem domácí brankář Kopal. Úvodní nápor domácí přestáli a hru následně vyrovnali. Dokonce se dá říci, že ke konci poločasu byl Brod i lepší. V 15.min. se krásně uvolnil Hloušek, ale pěkný zákrok  hostujícího Zoula znamenal, že skóre bylo i nadále bezbrankové. Největší šance prvního poločasu přišli na jeho konci a to výhradně na brodské straně. Nejprve postupoval sám ve 44.min na branku hostí Holeček, ale situaci řešil ukvapenou a nepřesnou střelou místo sehrání akce s Hlouškem do prázdné branky. V 45.min. zazdil tutovku Havrda a další šanci Turnov odvrátil, když hostující hráč vykopl míč z prázdné branky.

Ve druhém poločase měl šanci hostující Bernát v 51.min. V 62.min. Kopal podržel svůj tým pěkným zákrokem. V 67.min. na druhé straně Zoul vyrazil gólovou střelu Hlouška. V 74.min. přišel po rohovém kopu gól Turnova, který vstřelil Pokorný. Dle názoru domácích gólu předcházel faul střelce Pokorného na Maryška. A právě Maryško měl v 78.min. na hlavě vyrovnání, ale hlavičkou branku minul. Druhý gól přišel v 84.min., když na zemi zůstal ležet míčem zasažený Peškár. Hosté se moc férově nezachovali a pokračovali ve hře a osamocený Bárta neměl problém podruhé rozvlnit domácí síť. V posledních minutách si hosté výhru již pohlídali.

Rozhodčí: Haleš         ŽK: 3:1               Diváků: 410

Branky: 74.min. Pokorný, 84.min. Bárta