Frýdlant - FK ŽBS Železný Brod  3:4 (1:0)

Brodské áčko poprvé bodovalo na hřišti soupeře

sestava FK ŽBS :                                                   Kopal

Aubrecht   Šilhán   Kovář   Král

Makula (53.min. Salaba)   Šimek   Maryško   Picek (87.min. Kučera)

Šefr   Kysela (81.min. Havrda)

Důležitý zápas čekal brodský tým na umělé trávě ve Frýdlantu. Jenže začátek byl pro Brod doslova tragický. Hostující hráči v úvodu nebyli schopni zpracovat míč, natož si kloudně nahrát. Již ve 2.min. domácí snadno vedli, když pravá strana obrany nezachytila atak Frýdlantu. Navíc nesmyslně vyběhl na hranici velkého vápna brankář Kopal, kterého Plesar snadno přehodil 1:0. A ani zhruba dalších deset minut to s Brodem nevypadalo dobře a nebylo snad jediného hráče, který by nic nezkazil. Po čtvrthodině se Brod s umělou trávou trochu sžil a jeho výkon šel postupně nahoru. Ve 22.min.  podnikl velké sólo do vápna Frýdlantu  Maryško, který předložil na zlatém podnosu míč na malé vápno Kyselovi, který zhruba ze 6m neuvěřitelně tutovku zazdil. Nicméně tento moment ukázal, že domácí obrana zdaleka nemá kvalitu frýdlantských útočníků. Brod v 25.min. přežil velkou šanci domácích. Poté se hra začala přelévat na domácí polovinu. Tečovaný přímý kop Maryška domácí brankář fantasticky vytlačil na roh. V nadějné pozici byl Makula. Dvakrát nepřesně vystřelil Picek. Další šanci měl Kysela, ale Brod byl v prvním poločase impotentní.

Druhý poločas byl již v režii Brodu, který měl trvalou převahu. Frýdlant hrál na brejky, které ale byly hodně nebezpečné. V 52.min. Aubrecht přetáhl roh. Šefr míč stihl zachytit ještě ve hřišti a následně našel jeho centr na zadní tyči Šilhána, který hlavičkou od tyče vyrovnal na 1:1. Jenže v 58.min. soupeř využil „průchoďák“ brodskou obranou a domácí hráč postupoval středem sám na hostující branku. Kopal sice nájezd vyrazil do strany, ale tam byl pouze dobíhající Stýbal, který vrátil Frýdlantu vedení 2:1. Pak už ale Brod dominoval. V 67.min. zmátl Aubrecht domácí obranu, když naznačil že bude centrovat, ale místo toho posunul míč na Maryška na hranici vápna a ten krásnou ranou vyrovnal na 2:2. V 69.min. z levé strany velkého vápna Frýdlantu vyslal Šefr neskutečnou bombu na branku soupeře a nechytatelně dostal Brod do vedení 2:3. Šestiminutovku snů završil Kysela, který se konečně prosadil po přihrávce Šefra 2:4. Poté Brod v pohodě kontroloval svou výhru a několik dalších náznaků již nevyřešil. Ve třetí minutě nastavení zbytečně fauloval Salaba a Stýbal snížil z penalty na 3:4. Poté se již jen rozehrálo a rozhodčí zápas k radosti hostí ukončil.

Rozhodčí: Paulus   ŽK:0:1,   Diváků: 80