10.09.2016 Doksy - FK ŽBS Železný Brod

13.09.2016 11:01

10.09.2016

Doksy - FK ŽBS Železný Brod  3:2 (0:0)

Brodské áčko ztratilo vyhraný zápas

Makula (87.min. Salaba)    Kovář   Šilhán   Král

Picek   Maryško   Kotlár T.    Holeček

Kysela (67.min. Kotlár M.)    Šefr M.

Do fotbalového stánku soupeře dorazila fantastická návštěva. Doksy mají jednou ročně, vždy v tomto termínu, podporu vysokoškoláků, kteří jsou zde na předškolním soustředění. A nutno říci, že jsou co se týče fandění opravdu skvělí a zápas měl perfektní fotbalovou atmosféru. Pro některé hostující hráče to byla asi největší návštěva, před kterou kdy hráli. Brod začal aktivně a už v 4.min. měl šanci Kysela, ale vystřelil slabě i nepřesně. V 5.min. bránil pozičně špatně Král a domácí se dostali do brejku, který skončil na tyči. Na druhé straně měl šanci Šefr, ale hlavou přestřelil. V 21.min. Kopal vytěsnil přímý kop na tyč a dorážka domácích naštěstí skončila vysoko nad. A tak v 1.půli gól v bouřlivé kulise nepadl.

Začátek druhého poločasu byl v režii Brodu. V 46.min. běžel sám na branku Šefr, ale letos na podzim již poněkolikáté se šance lekl a nechal se zablokovat.  V 48.min. Kysela patičkou krásně otevřel skóre zápasu 0:1. V 58.min. Maryško pěkně nacentroval a Holeček krásnou hlavičkou zvýšil na 0:2. V 62.min. Holeček utekl po brankové čáře, ale neměl komu přihrát před prázdnou branku domácích a zakončil z úhlu nepřesně. Fantastické domácí publikum neúnavně hnalo domácí celek a to přesto, že Doksy prohrávali. A odměny se bohužel pro Brod dočkali. V 65.min. Maryško zbytečně ztratil míč a přišel faul. Ten domácí rychle rozehráli přes střed zálohy, kde se nechal lacino obejít Kotlát T. s Holečkem. Přišla střela, kterou nešťastně tečoval Šilhán a změnil směr střely do protipohybu Kopala. Ta skončila na tyči a dorážku domácí Šimon už bez problému zvládnul. Hostující obrana bohužel fandila místo aby dobíhala a tak to bylo 1:2. Snížení přineslo ještě větší divácké peklo, kterému bohužel hosté podlehli. V 71.min. přišel vysoký centr do velkého vápna, kde chyboval Kopal a domácí Koťátko do prázdné branky hlavou vyrovnal. Pak přišel zkrat nejstaršího hráče Brodu Krále, který byl v 74.min. nešetrně faulován. Bohužel přišel jeho blikanec a zachoval se jako Zorro mstitel. Do faulujícího hráče strčil oběma rukama a ten se poroučel k zemi. A nemohlo přijít nic jiného než jeho vyloučení a žlutá pro domácího hráče. V oslabení se Brod dostal pod tlak a v 81.min. neuhlídal rohový kop, když domácí Bečvařík snadno přehlavičkoval na malém vápně Kotlára M. Brod se pak vrhnul do zoufalé ofenzívy, ale to už bylo vše marné. Takže zápas byl klasickou ukázkou jak lze ztratit vyhraný zápas.

Rozhodčí: Blaschke      ŽK: 1:2     ČK.0:1  74.min. Král     Diváků: 550