12.10.2013 FK ŽBS Železný Brod - Rapid Liberec

14.10.2013 08:58

ZÁZNAM VIDEOPŘENOSU

12.10.2013

FK ŽBS Železný Brod - Rapid Liberec  4:2 (3:0)

Druhá divizní výhra Brodu

Hartl   Kovář   Hozda   Kordík

Wanacki (76.min. Šimek)  Maryško  Havel (65.min. Brožek)

Holeček (70.min. Picek)  Hloušek

Brodský pažit čekal v sobotním odpoledni souboj dvou divizních nováčků z Libereckého kraje, kteří se po devátém odehraném kole usadili na spodku tabulky. Proto oba týmy čekal důležitý zápas. Začátek zápasu začal náporem domácího týmu. Skórovat mohl již ve 3.min., kdy Havel ze strany přihrál před branku, ale Holeček ve vyložené pozici branku netrefil. V 5.min. měl Brod přímý kop z velmi nadějné pozice, ale tradiční exekutor Maryško trefil jen zeď. Poté dostal míč za obranu Havel, ale bohužel špatně zpracoval míč a tak se z nadějné pozice dostal až k pomezní čáře, odkud již soupeři nebezpečí nehrozilo. V 7.min. převaha Brodu vyústila v pokutový kop. Míč se po souboji na velkém vápně odrazil k Linkovi, který míč posunul do křídla Havlovi, jehož přihrávka směřovala před branku Rapidu. Před brankou hostí byli následně faulováni hned dva hráči Brodu, kteří by zakončovali naprosto sami. Na přední tyči byl nejprve faulován Holeček a následně na zadní tyči Hloušek. Rozhodčí Haleš posoudil penaltový faul hned ten první zákrok, který navíc odměnil červenou kartou pro hostujícího Hybnera. Penaltu následně proměnil Linka. I po vedoucím gólu pokračovala převaha Brodu, který měl další tutovku v 28.min., kdy se po závaru před brankou hostí dostal k zakončení Kordík, který nechal vyniknout brankáře Rapidu Svobodu. Obránce Kordík byl následně u zrodu druhého gólu, když po své straně  vyvezl míč na polovinu Rapidu a jeho následný křížný centr našel Holečka, který se poté uvolnil přes obránce hostí a přihrál Hlouškovi. Hlouškova střela trefila před brankou hlavu hráče hostí, po jehož zásahu se míč odrazil k Maryškovi, který ho uklidil do sítě Rapidu a zvýšil na 2:0. Rapid poprvé zazlobil ve 33.min., kdy byla po zákroku Linky nařízena penalta i proti Brodu. Studnička trefil naštěstí jen tyč domácí branky. Ve 40.min. unikl po křídle Holeček a svou přihrávkou vybídl ke skórování do prázdné branky Hlouška, který se poté střelou do tyče zcela opuštěné branky přihlásil do silvestrovských „Branek bodů“. Rapid po odrazu míče od tyče okamžitě podnikl protiakci a naštěstí tentokrát neplatilo známé rčení „nedáš dostaneš“, protože hosté trefili ke své smůle jen tyč. Hloušek svoji chybu napravil o dvě minuty později, kdy se znovu dostal k zakončení po krásné akci několika hráčů a přihrávce Kordíka. Tentokrát měl Hloušek mušku přesnou a zvýšil již na 3:0.

Pohodové poločasové vedení navýšil hned ve 47.min. Havel, který dorazil střelu Hlouška. V 49.min. trefil hlavou spojnici branky Kordík. Další neúspěšný závar před brankou Rapidu byl k vidění v 53.min. V 55.min. znovu únikem po křídle Kordík hledal před brankou volné spoluhráče, ale na přihrávku nedosáhl Hloušek ani Holeček. Po této akci Brod polevil v aktivitě a další zajímavý moment přišel až v 85.min. kdy po centru Šimka trefil tyč hlavou Linka. Závěr zápasu Brod naprosto nezvládl a nechal to té doby neškodného soupeře dvakrát skórovat. Škoda toho, protože tím byl slušný výkon z průběhu zápasu hodně degradován. Nicméně tři body zůstaly v Brodě, který tak dosáhl druhé výhry v divizi.

Fakta: Rozhodčí: Haleš        ŽK: 2.2            ČK: 0:1 (7.min. Hybner)         Diváků:230

Branky: 8.min. Linka z penalty, 30.min. Maryško, 42.min. Hloušek, 47.min. Havel – 86.min. Landyš, 91.min. Studnička