13.05.2013 18:51

ZÁZNAM VIDEOPŘENOSU

12.5.2013

FK ŽBS Železný Brod - Doksy   0:2 (0:1)

Po dvou porážkách chtěli hráči Železného Brodu doma naplno bodovat, čemuž také přizpůsobili hru. Domácí chtěli hrát ze zajištěné obrany a spoléhat se více méně na rychlé brejky. To se domácím dařilo, ale jen do 15. minuty, kdy se po velké hrubce Železného Brodu prosadil Bečvařík. Domácí obrana totiž nemohla na několik pokusů odkopnout míč do bezpečné vzdálenosti od branky, a tak se dostali hosté do zakončení. Tato branka byla nakonec pro celý vývoj zápasu rozhodující. Domácí fotbalisty pak v dalším průběhu zápasu provázela řada nepřesností v přihrávkách i zakončení, takže se na vyrovnávací gól čekalo marně.Po změně stran pokračovala hra ve stejném duchu, hrálo se vcelku pohledné utkání, kdy míč byl sice více na kopačkách Brodu, ale chyběl i důraz v soubojích, po kterých by se mohly rýsovat gólové šance. Před koncem zápasu již Železný Brod riskoval a otevřel hru. Z toho vzniklo několik náznaků šancí, ale do otevřené obrany pak udeřil v 87. minutě opět Bečvařík a definitivně rozhodl o zisku tří bodů pro Doksy. Domácí tým se však dožadoval po hodině hry odpískání penalty po stažení ve vápně, ale rozhodčí Horák byl jiného názoru. Nespokojenost také panovala při druhé brance, o které se domácí lavička domnívá, že padla z ofsajdu. To však nic nezměnilo na tom, že Brod doma ztratil body a prohrál.

Branky: 15. a 87. Bečvařík. Rozhodčí: Horák, ŽK: 1:2. Diváků: 100. Ž. Brod: Kordík - Šimek, Kotlár, Kovář, Král - Wanacki, Havrda, Aubrecht, P. Hadač - Hartl (71. Brožek), Maryško.