FK Skalice u České Lípy - ŽBS Železný Brod   3:4 (2:1)

sestava FK ŽBS :                                                   Kordík M.

Šilhán   Maryško   Kordík J.   Honc

Kotlár   Havrda ( 60.min.Picek)   Šťastný   Holeček (91.min. Aubrecht)

Šimek (72.min.Wanacki)   Horák

Brod chtěl ve Skalici bodovat, ale začátek zápasu zapasu se vůbec nepovedl a to přestože byl lepší. V 15.min. měli domácí výhodu standardní situace. Následoval centr do vápna, kde Brod propadl a míč se dostal k domácímu hráči, od kterého mířil k tyči brodské branky. Brankář Kordík M. se snažil míč vykopnout nohou, ale míč se po jeho zákroku odrazil do tyče a od jeho těla do brodské branky. Pak zvonilo břevno domácí branky při tutovce Horáka. Další laciný gól do brodské sítě přišel ve 23.min., kdy po několika chybách v obraně míč dostal za velké vápno, ze kterého domácí hráč střelou pod břevno podruhé skóroval. Brod byl lepší a dokázal to konečně využít v 28.min., kdy snížil Kotlár. Další šance Brod ale nedal a tak poločas skončil 2:1 pro domácí.

Druhý poločas pokračoval náporem Brodu, jenže v 63.min. Horák ztratil ve středu hřiště zbytečně míč a poté po jeslích Maryškovi postupoval domácí hráč sám na brankáře Kordíka M. Obránce Kordík J. hasil požár v brodské obraně a vypadalo to, že míč čistě odehrál, ale rozhodčí po pádu soupeřova hráče pískal penaltu, kterou domácí následně proměnili. Akcie Brodu tak výrazně poklesly. Hosté to ale nevzdávali a dál se snažili pokračovat v nátlakové hře. V 72.min. dostal míč za obranu domácích Kotlár, který byl při samostatném úniku faulován v pokutovém území a rozhodčí odpískal penaltu i pro Brod. Navíc byl vyloučen domácí hříšník, který penaltu vyrobil. Maryško poté snížil na 3:2. V 84.min. byl po druhé žluté kartě vyloučen brodský Šilhán. V 86.min. měli domácí roh po kterém se dostali do nadějné pozice, ale Brod šanci zablokoval a rozjel rychlý brejk. Na jeho konci se dostal sám před brankáře Skalice Holeček, který udělal brankáři kličku a byl faulován. Rozhodčí neváhal a pískl druhou penaltu pro Brod. Jeden z domácích hráčů to neunesl a Holečka loktem udeřil do nosu. Nemohlo následovat nic jiného než červená karta a nutno dodat, že to byl naprosto zbytečný zákrok. Asi pod dvou minutách prodlevy pak Štastný penaltu neproměnil, když domácí brankář vytáhl střelu na tyč. Míč se ale od tyče odrazil zpět ke Štasnému, který do prázdné branky vyrovnal na 3:3. Domácí se poté neměli k další hře a míč před rozehrou ze středového kruhu několikrát zakopli, což bylo odměněno žlutou kartou. Nicméně rozhodčí dal snad po minutě pokyn k rozehrání. Skalice nakopla míč na velké vápno, kde míč získal obránce J. Kordík. Brodský obránce se po pěkném trojúhelníku (Kordík J. - Maryško - Kordík M.) dostal zpět k míči a krásným pasem našel na křídle Picka. Picek si poté míč zpracoval na prsa, vzduchem si obhodil obránce a tím se dostal do střelecké pozice, ze které levou nohou přesnou střelou dal vítězný gól Brodu. Od rozehry Skalice přitom uběhlo pouze dvacet vteřin. Brod tak získal velmi cenné body.

Branky: 28.min. Kotlár, 73.min. Maryško, 88.min. Štastný, 90.min. Picek

Rozhodčí: Horáček