FK ŽBS Železný Brod - SK Hlavice  6-4 (3-1)

sestava FK ŽBS :                                                Stróžewski

Herkommer     Preisler    P. Musílek    Hyška

Esselbach   Kuchyňka   Červenka   Trakal

Hanšpach     M. Kostlán

Střídali : Novák, Nemec, Musílek F.

V sobotu 14.9.2013 hráli žáci další zápas, když do Brodu přijela Hlavice. Jak se ukázalo v závěru zápasu byl to pro Brod zatím nejtěžší soupeř. Na začátku zápasu domácí tým nebyl v dobré kondici, když míč ho moc neposlouchal a zkazil mnoho přihrávek. Přesto se po pěkném samostatném úniku Matěje Kostlána poprvé rozechvěla síť v hostující brance. Za nedlouho ovšem bylo po hrubé chybě našeho gólmana vyrovnáno. Poté se Brod zlepšil a soupeře zatlačil. Odměnou brodské převahy byly dva góly, kdy nejprve Kuchyňka střelou z dálky dal na 2:1. Do šaten přidal další gól znovu Kostlán. Po změně stran Brod vyměnil útočnou dvojici. Nový útočník Nemec se hned prosadil a stav byl již 4:1. Pak si vzal již potřetí slovo Matěj Kostlán a zvýšil na 5:1. Další šance Brod poté neproměnil a následně ve hře značně polevil. Soupeř brodské žáky za to okamžitě potrestal a v rozmezí šesti minut snížil na 5:4 a to zbývalo do konce ještě patnáct minut. Hlavice poté mohla dokonce i vyrovnat, ale brankář Stróžewski napravil svoji hrubku z úvodu zápasu a zabránil vyrovnání.  Pět minut před koncem přidal pojistku nejlepší hráč na hřišti Matěj Kostlán, který vstřelil svůj čtvrtý gól a upravil na konečných 6:4.

Další zápas hrají žáci v neděli 22.9. od 10,00h v Lučanech.