FK ŽBS Železný Brod - Jablonec n/J  2:3 (0:1)

sestava FK ŽBS :                                                   Kopal

Maryško

Wanacki (80.min. Havel)  Peškár   Kotlár  Hloušek

Holeček

...převzato z Jablonecký deník...

Železný Brod - Fotbalisté Brodu v posledním podzimním utkání přivítali Jablonec nad Jizerou. V očekávaném derby zvítězili favorizovaní hosté 3:2. Na utkání se ale podepsal velmi špatný výkon rozhodčího Bauma.

Domácí se do posledního zápasu podzimní sezóny, na který přišla rekordní návštěva 340 diváků, posílili o Peškara ze Mšena a Jisla z Nové Paky. Na začátku zápasu mohl jít Brod do vedení, ale loženku domácí útočník neproměnil. Stejně si o něco dříve počínal na druhé straně Paldus. Pak se ale dočkali hosté. Trestný kop zahrál Paldus na hlavu Rudolfa, jehož pokus bravurně vyrazil Kopal, ale jen před Karáska, který neměl problém poslat míč do branky Brodu. O pár minut později měl velkou šanci Holeček, ale svůj samostatný únik na branku hostů v gól neproměnil. Za zmínku stojí také střelecký pokus Hlouška, který ale mířil nad branku. Podobně si počínal také Maryško, který svou střelou branku minul. Druhý gól Jablonečku mohl dát Krystan, ale při pokusu obstřelit Kopala mířil vedle. V prvním poločase ale byla škoda, že se snažil třiadvacetiletý sudí Baum z Děčína mít utkání ve vlastní režii. Několikrát neodpískal fauly na hráče Brodu okolo vápna Jablonečku, ale jen rozdával karty domácím za následné oprávněné protesty. Jen za první čtvrthodinu viděli žlutou kartu Kordík, Peškar a Hozda, když si dovolili nesouhlasit s verdiktem sudího.

Po změně stran chtěl Brod na soupeře nastoupit, ale byli to hosté, kdo hýřil aktivitou. Navíc si domácí obrana vybrala dva slabší momenty krátce po sobě. V 51. minutě dostal hodně prostoru Povr, který mohl nadvakrát zakončit a poslal hosty do vedení 2:0. O pár minut později kopal Paldus přímý kop, kdy míč obrana poslala jen k Rudolfovi, jenž střelou po zemi na zadní tyč dal na 3:0. To již vypadalo na debakl. Jenže Jabloneček trochu polevil a navíc již nebyl tak tendenční rozhodčí Baum, byť ještě dokázal vytvořit několik diskutabilních rozhodnutí, navázal spíše na své lepší zápasy, kdy pískal třeba Turnov Železný Brod. Tam předvedl opravdu kvalitní výkon. Jeho chvíle ale v zápasu Brodu s Jablonečkem přišla ještě v závěru. Ještě předtím ale ucítili domácí šanci na zdramatizování zápasu. Záloha vyslala Holečka do úniku a tentokrát si zkušený útočník počínal přesněji a snížil na 1:3. Brod se pak snažil při každém útoku být rychle ve vápně a ohrozit hostující branku. Čtvrt hodiny před koncem pak hlavičkoval Hozda a snížil na rozdíl jedné branky. Hosté ale hráli koncentrovaně v obraně, jenže přes to se domácí dostali k několika příležitostem, kde ale chybělo více klidu v zakončení. Brod však mohl v posledních minutách zahrávat dvě standardky blízko vápna, ale sudí Baum ani evidentní podražení neviděl. Následně pak ukončil zápas jen s nastavením 35 vteřin s tím, že za střídání se nastavovat nemusí. Na konci utkání nemohli rozhodčím přijít na jméno nejen fanoušci Brodu, ale také hráči a v podstatě celá lavička. Hosté tak uhájili těsně vedení 3:2. Je však s podivem, že tak kvalitní mužstvo, jakým bezesporu Jabloneček je, potřebuje pomoc rozhodčích… ať chtěnou nebo ne. Je ale úsměvné, že na oficiálním webu Sokola Jablonce je sudí vychvalován, a někteří funkcionáři Jablonečku přijeli na zápas v doprovodu ochranky.

Železný Brod - Jablonec n. J. 2:3 (0:1) Branky: 68. Holeček, 75. Hozda - 8. Karásek, 51. Povr, 54. Rudolf. Rozhodčí: Baum, ŽK: 6:2. Diváků: 340. Ž. Brod: Kopal - Hartl, Kordík J. (15. Kovář), Hozda, Jisl - Maryško - Wanacki (80. Havel), Peškar, Kotlár, Hloušek - Holeček.