17.03.2019 FK Železný Brod - Arsenal Česká Lípa

19.03.2019 10:07

17.03.2019

FK Železný Brod - Arsenal Česká Lípa 4:2 (3:1)

Brod v dohrávce získal tři body

Kotlár M.   Šilhán   Musílek   Král
Aubrecht (86.min. Šefr M.)   Makula   Kotlár T.   Vanc   Picek (74.min. Kysela)
Hloušek (88.min. Štastný)

Dohrávka z listopadu se hrála na brodské UMT. Hosté před zápasem udělali na poslední chvíli změnu, když zraněného brankáře Kadlece nahradil v brance jeho náhradník. Od samého úvodu se ukazovalo, že menší rozměry vyhovovali domácímu týmu. Hned ve 4.min. se prosadil v pokutovém území Hloušek a otevřel skóre zápasu 1:0. V 11.min. udělali kiks dva obránci hostí a navíc špatně vyběhl hostující brankář a tak Picek lehce lobem zvýšil na 2:0. Českolipský brankář Steklý musel v 15.min. pro zranění střídat a nahradil ho původně nominovaný brankář Kadlec. Ale bohužel prakticky vzápětí po vystřídání se brankář Kadlec v souboji ve vápně těžce zranil a musela přijet záchranná služba. Zápas byl v 17.min. téměř na půlhodinu přerušen. Do branky hostí poté nastoupil útočník Kaňkovský. Česká Lípa se po tomto přerušení výrazně zlepšila. Ve 24.min. domácí lajdácky bránili rohový kop hostí a českolipský Mígl nadvakrát dokázal snížit na 2:1. Kaňkovský v hostující bráně předvedl dva velmi pěkné zákroky. Ve 37.min. Brod poslal dlouhý aut do vápna hostí. Na zadní tyči číhal na svou příležitost Hloušek a dočkal se. Propadlý míč poté neměl problém uklidit a zvýšil na 3:1. Do poločasu měl ještě příležitost domácí Makula, ale šanci nedal.

Druhý poločas začal nastřelenou tyčí, když byl blízko ke třetímu gólu Hloušek. Čtvrtý gól do sítě Lípy ale přišel rychle a svůj premiérový gól v této sezóně vstřelil Aubrecht 4:1. Brod v té chvíli byl jasně lepší a přidat gól mohl Picek a hlavně v 56.min. Hloušek, který sám před brankářem nesmyslně ještě hledal Aubrechta, který byl v ofsajdu. Tato šance ale byla ze strany Brodu prakticky poslední. V poslední půlhodině byla Lípa nebezpečnější. Měla dva přímé kopy z hranice vápna, ale t zakončila špatně. V 79.min. přišlo snížení Lakatoše, který uklidil k tyči odražený míč po nedůrazu brodské obrany 4:2. V 83.min. chyboval v pokutovém území Aubrecht a následně přišel faul Kotlára a pokutový kop pro hosty. Brankář Kaňkovský ale naštěstí pro Brod penaltu poslal nad břevno domácí branky a tím zápas nezdramatizoval. Takže Brod nakonec i přes potíže v poslední půlhodině dokráčel ke třem bodům.