17.4.2016 Výsledky mládežnických družstev

19.04.2016 10:12

Starší žáci vydřeli výhru

FK ŽBS Železný Brod – FK Mšeno   4:3 (1:2)

Jarní boje začali také starším žákům. Dle tabulky byl Brod favoritem, ale bohužel někteří hráči bez omluvy nedorazili a tak hrál Brod se čtyřmi mladšími žáky. Soupeř tak byl fyzicky vyspělejší a svoji převahu korunoval již v 4.min., kdy po nakrátko rozehraném rohu zapadl centr do šibenice domácí branky. Pak měli dvě šance domácí, ale gól přišel ve 14.min. na druhé straně. Brodu se celkově nedařilo a výkony tradičních opor byly zklamáním pro trenéra. Každopádně naději dal domácím Dupač, který po samostatné akci v poslední minutě prvního poločasu snížil na 1:2. Jenže začátek druhého poločasu byl opět špatný a Mšeno v 38.min. přidalo třetí gól. Naštěstí přišla v 42.min. gólová odpověď hlavičkujícího  Hanšpacha. Pak se náramně trefil v 50.min. Musílek, který vymetl šibenici hostující branky. Dramatický zápas pak rozhodla střela Musílka, který ranou pod břevno nachytal hostujícího brankáře v nedbalkách. Výhra za daného stavu věcí je cenná a je nutno brodské žáky pochválit, že dokázali zvrátit nepříznivý vývoj utkání ve svůj prospěch.

Mladší žáci postoupili do finále poháru

FK Lučany - FK ŽBS Železný Brod   2:3 (1:3)

Mladší žáci dokázali postoupit do finále okresního poháru, ve kterém narazí na Rychnov. Branky. 2x Phan Vítek a Vít Adam