Slovan Frýdlant - FK ŽBS Železný Brod  0:1 (0:1)

sestava FK ŽBS :                                                   Kopal

Šilhán    Musílek (73. Min. Kysela)   Novotný   Král

Picek    Kotlár T.    Vanc    Maryško

Makula K. (90.min. Makula Š.)   Šefr M.

Po zhruba měsíční letní přípravě začala v sobotu dopoledne brodskému áčku ve Frýdlantě nová sezóna. V minulém ročníku krajského přeboru Brod dvakrát soupeře porazil 4:3 a i tentokrát byl favoritem zápasu. Zápas se hrál nakonec přírodní trávě, za což byli hosté rádi. Od úvodu byl Brod více na balónu. Ale spousta nepřesností a u některých hráčů i trocha nervozity zapříčinila, že se hrál celkem vyrovnaný zápas. V úvodu měl problémy Šilhán, kterému rychlonohý domácí hráč dvakrát utekl, ale vždy naštěstí finální přihrávku zkazil. Pak se dvakrát dostal nebezpečně před branku domácích Makula, ale ani on nebyl přesný. Hosté mohli následně dvakrát skórovat, kdyby měl někdo snahu dorážet. Poté se dala písknout penalta na Makulu, ale rozhodčí to tak neposoudil. V 27.min. hlavičkoval do břevna Šefr. Brod byl přeci jen o trochu lepší a šel zaslouženě do vedení v 37.min., když se pěkně trefil z 20m Maryško. Jenže o to mohl přijít v 42.min., kdy lajdácká činnost obrany přinesla šanci domácím. Balón za obranu přistál na hlavě domácího hráče, od které zazvonilo břevno brodské branky.

Druhý poločas byl na šance bohatší. Brod měl mírný tlak. Nebezpečněji bylo rozhodně před domácí brankou, ale hosté byli neproduktivní. Kromě několika střel se také do vápna pěkně uvolnil Makula, ale vždy finální přihrávku doslova zazdil. A nevyužité momenty tak logicky přinesly šanci na druhé straně. V 70.min. měl Brod roh a po něm také šanci, kterou domácí brankář zlikvidoval. Následně přišel centr Maryška, který brankář Frýdlantu stáhl do svých rukou a rychle vykopl. Na půlící čáře zůstal nezajištěn Musílek, který musel do souboje s domácím hráče a po třicetimetrovém sprinterském souboji domácí hráč šikovně upadl a pískala se penalta. Důležitý zákrok předvedl Kopal, který střelu exhamrovského Průchy na pravou tyč vystihl a zachránil tak Brod od vyrovnání. Poté přišlo několik tutovek Brodu, které gólem neskončily a tak se hosté o výsledek strachovali do poslední minuty. No a v posledních dvou minutách mohl Frýdlant klidně vyrovnat, když se dostal do dvou nebezpečných akcí. Ale nakonec zápas skončil spravedlivou výhrou Brodu, která byla rozhodně upracovaná.

Rozhodčí : Halama,   ŽK:  3:2,   diváků: 80