20.09.2014 Jeníšovice - FK ŽBS Železný Brod B

23.09.2014 09:04

20.9.2014

Jeníšovice - ŽBS Železný Brod B   2:3 (1:3)

Rezerva vyhrála v Jeníšovicích

sestava FK ŽBS B :                                                 Šverma

Mařík   Škaloud   Šilhán (68.min. Šefr R.)  Podstavek

Makula   Aubrecht    Picek    Pala

Šefr M. ( 60.min. Drobný)   Strnad

Rezerva napravila domácí porážku z minulého týdne a trochu překvapivě vyhrála v Jeníšovicích. Domácí prvních 15 minut hosty jasně přehrávali jednoduchou kombinací, k tomu jim nahrávali i nepřesnosti ve hře brodské rezervy. V 15.min skončila tutovka domácích, po rychlé křídelní akci, na břevně brodské branky a jakoby tento zvuk hosty konečně probudil. Brod se zlepšil v pohybu i v kombinaci, začal domácí přehrávat a odměnou mu byla vedoucí branka. Nabídnutou šanci využil Makula, který do branky dorazil míč po nejistém zákroku domácího brankáře, který neudržel Šilhánovu střelu. Domácí vyrovnali o chvilku později po dobře sehrané křídelní akci. Zhruba ve 30.min. se po rohovém kopu prosadil Mařík a vrátil vedení hostujícímu týmu. Svůj první gól ve své krátké fotbalové kariéře vstřelil hlavou ve 40.min. Strnad, který nastoupil podruhé do mistrovského zápasu. Před poločasem mohli domací ještě korigovat poločasový výsledek, ale hlavička domácího útočníka v nadějné pozici minula brodskou branku.

Brod se v druhém poločase snažil kontrolovat zápas, k čemuž mu pomohlo i vyloučení jednoho z hráčů Jeníšovic. Přesto se domácím podařilo zápas ještě zdramatizovat brankou vstřelenou v 70.min po rozehrané standartní situaci a nedůsledném branění brodských defenzivních hráčů. Brod poté už domácí do žádné další gólové příležitosti nepustil a odvezl si tři cenné body.