Nová Paka - FK ŽBS Železný Brod   5:0 (2:0)

sestava FK ŽBS :                                                   Kopal

Hartl   Kovář   Hozda   KordíkJ.

Wanacki (86.min. Kordík M.)   Maryško   Linka   Havel (65.min. Picek)

Holeček (46.min. Brožek)    Hloušek

Brodský celek na první tým tabulky nestačil a připsal si nejvyšší dosavadní porážku v divizní soutěži. Více z webu Nové Paky:

SNAŽIVÍ HOSTÉ NA SOUPEŘE NESTAČILI

…......
     V jedenáctém kole divizní skupiny „C“ hostil společný tým fotbalistů Nové Paky a Nového Bydžova na Městském stadionu v Novém Bydžově severočeského nováčka této soutěže, fotbalisty FK ŽBS Železný Brod. Pikantností je fakt, že trenérem hostů je zkušený Josef Hloušek, který ještě v podzimní části uplynulé sezóny byl koučem 1.FK Nová Paka. Železnobrodský trenér však utkání nebyl přítomen a na lavičce jej nahradil Luděk Hnídek. Utkání se hrálo za pěkného podzimního počasí, bohužel jen před návštěvou dvou stovek diváků. Ten kdo přišel, však nemusel litovat. Domácí začali zápas aktivně a na úvodní gól se nemuselo dlouho čekat. Již v 4. minutě se v pravém křídelním prostoru pěkně proháčkoval Tomáš Labík a přihrál před pokutové území Železného Brodu Michalu Blažejovi, který nádhernou ranou zahájil svoje nedělní střelecké představení. Tato branka přinesla svěřencům trenérů Viktora Pařízka a Martina Novotného potřebný klid na kopačky a ti pokračovali v ofenzivním projevu i v dalších minutách. V 12. minutě zahrával Tomáš Labík trestný kop těsně za hranicí šestnáctky a jeho pokus skončil na břevně branky Vladimíra Kopala. V 17. minutě se ale již opět měnilo skóre. Dlouhý pas z poloviny domácích propadl za obranu hostů, kam si naběhl agilní Michal Blažej a tváří v tvář Vladimíru Kopalovi nedal šanci ochránci železnobrodské svatyně zasáhnout a zvýšil vedení Novopacko-novobydžovských na dvoubrankový rozdíl. Po půlhodině hry se autor úvodních dvou branek utkání postavil k exekuci trestného kopu. Míč z jeho kopačky opět zazvonil o břevno branky hostů. V závěru prvního poločasu byl velice blízko zvýšení domácího vedení Ivan Faitl, jehož hlavička po rohovém kopu jen těsně minula cíl. Po změně stran se obraz hry nezměnil. Železnobrodští se jen těžko dostávali do zakončení, a když se jim to podařilo, byli velice nepřesní. V 47. minutě domácí přidali další gól. Jirka Macháček prodloužil hlavou míč na Tomáše Labíka a jeho povedený centr uklidil hlavou Michal Blažej potřetí za záda Vladimíra Kopala. Novobydžovský střelec tak v zápase docílil čistého hattricku. V 58. minutě byli hosté velice blízko vstřelení branky. Radim Ottmar neudržel míč ve svých rukavicích a zakončující Hloušek ze Železného Brodu z malého vápna domácí svatyni přestřelil. V 63. minutě Tomáš Bastin hlavičkoval v dobré pozici, ale Vladimír Kopal se však tentokrát překvapit nenechal a šanci domácímu střelci zlikvidoval. V 70. minutě však již Novopacko-novobydžovští udeřili počtvrté. Rohový kop prodloužil hlavou Jirka Macháček přímo na kopačku Radima Žalmana, který v té době byl na hrací ploše jen dvě minuty a přímo z první poslal míč do soupeřovy sítě. V 81. minutě se v pokutovém území Železného Brodu pěkně kličkou uvolnil Tomáš Bastin. Jeho střelu ale gólman Vladimír Kopal stačil zneškodnit. Pěkný fotbalový moment připravil divákům na druhé straně hřiště v 82. minutě také hostující David Hloušek. Jeho povedená tvrdá střela po hrubé chybě v defenzivě domácích skončila na levé tyči branky Radima Ottmara. V 84. minutě chybovala celá obranná formace hostů a dvojice Petr Janda a Martin Tlustý postupovala zcela sama na brankáře Vladimíra Kopala. Prvně jmenovaný připravil střelci Martinu Tlustému celkem snadnou pozici pro střelu do prázdné branky a navýšení domácího vedení na pětibrankový rozdíl. V závěru již odevzdaní hosté chybovali v obranné činnosti ještě v 86. minutě. Petr Janda postupoval s míčem opět sám na brankáře Železného Brodu, kterému udělal dlouhou kličku mimo pokutové území a hostující gólman jej stáhnul k zemi. Za své následné chování si Vladimír Kopal vysloužil žlutou kartu a v součtu se žlutou kartou za stažení útočícího hráče musel železnobrodský gólman předčasně opustit hřiště. Ve zbývající části zápasu se již nic významného na hrací ploše neodehrálo. Domácí se tak pětigólovým vítězstvím opět vrátili na vedoucí příčku divizní skupiny „C“

Rozhodčí: Čechlovský          ŽK: 2.4            ČK: 0:1 (86.min. Kopal).        Diváků:140

Branky: 4. Blažej, 17. Blažej, 47. Blažej, 70. Žalman, 84. Tlustý.

V sobotu 26. 10. hostí Brod od 14,30hod. Dvůr Králové.