Oficiální stránky FK Železný Brod z.s.

20.10.2018 FK Železný Brod - FK Skalice

23.10.2018 09:49

20.10.2018

FK Železný Brod - FK Skalice u ČL 2:3 (2:1)

Brod nezvládl dobře rozehraný zápas

sestava FK ŽBS :                                                   Kopal

Aubrecht (69.min. Šefr)    Novotný   Šilhán   Král

Picek  Vanc  Svoboda   Makula K.  Hloušek (74.min. Kotlár M.)

Kysela

 

     Na Brod čekal druhý tým tabulky a od úvodního hvizdu se hrál kvalitní fotbal. Domácí tým byl rozhodně nebezpečnějším týmem. V 14.min. se dostal sám za obranu Skalice Kysela, ale jelikož měl hlavu dole, tak si nevšimnul, že hostující brankář je vyběhnutý až na hranici velkého vápna a míč si posunul daleko od nohy a brankář hostí tutovce zabránil. V 18.min. se krásně trefil Svoboda a Brod vedl 1:0. Ve 20.min. se dostal z boku do úniku Kysela a místo přihrávky před branku volil zakončení z úhlu a brankáře Osmančíka nepřekvapil. Ve 23.min. se ale Kysela prosadil před brankou soupeře a Brod vedl již 2:0. Poté se oba týmy i nadále snažily o útočnou hru. Závěr poločasu si domácí nepohlídali. Ve 43.min. se tlačili domácí do velkého vápna Skalice, kde vytvořili nebezpečný závar, ale místo zakončení přišel brejk a chyba dvou brodských hráčů a následně Lebruška snížil na 2:1.

     Ve druhém poločase měl Brod několik příležitostí zvýšit. Hloušek běžel sám na branku Skalice, ale příliš pomalu, takže se nechal vytlačit do úhlu, odkud pálil velmi nepřesně. Po pěkné akci Kysely měl jasnou tutovku v 57.min. do odkryté brány Skalice Makula, ale bohužel nedal. Stejný hráč trefil v 62.min. z přímého kopu břevno hostující branky.  Neproměněné šance rozhodně rozhodly a Skalice to potrestala. V 64.min. se dostal zakončení Lebruška, Kopal vyrazil, ale statická obrana Brodu nechala dorážku bez povšimnutí a Lebruška napodruhé již vyrovnal 2:2. O dvě minuty mohli hosté dostat do vedení, ale Kopal Brod podržel. V 74.min. po ruce Vance hosté zahrávali přímý kop, který trefil brodského hráče ve zdi tak nešťastně, že propadl na penaltu, kde byl Halbich a střelou po zemi nedal Kopalovi šanci 2:3. A tak Brod ze čtyřech střel dostal tři góly. Domácí se snažili o vyrovnání, ale počáteční lehkost byla ta tam. Vyrovnání měl kopačce Kysela, který v 87.min. branku hostí bohužel přestřeli. A tak Brod ztratil nadějně rozehraný zápas.

„Skalice byla velmi efektivní, což se o nás nedá říci. Na šance se bohužel nehraje a tak zápas dopadl pro nás blbě.“  uvedl za Brod Kletečka Jaroslav

Rozhodčí: Kuriljak      ŽK: 3:2   Diváků: 74

 

Vyhledávání