22.03.2014 FK ŽBS Železný Brod - Letohrad

24.03.2014 17:51

22.3.2014

FK ŽBS Železný Brod - Letohrad  1:1 (1:1)

Brod získal první jarní bod

Honc  Toman   Kordík J.   Kraus

Maryško (87.min. Kotlár)  Peškár

Wanacki (89.min. Brožek)   Havrda (74.min. Kovář) Holeček (65.min. Šilhán)

Hloušek

Zápas tentokrát moc fotbalové krásy nepřinesl a Brod rozhodně nenavázal na předchozí sympatické výkony doma proti Turnovu a venku v Ústí nad Orlicí. V úvodu měl Brod výhodu dvou rohů, které rozehrál na krátko, ale dvakrát o míč lacino přišel. Navíc po druhém rohu místo ohrožení branky Letohradu přišel po Peškárově ztrátě kontr hostí a tutovku musel likvidovat brankář Kopal. Ve 12.min. přišel Brod snadno k vedoucímu gólu, když Kopal rozehrál nakrátko Kordíkovi, který dlouhým míčem za obranu našel Hlouška, který z hranice vápna prostřelil špatně vyběhnutého brankáře hostí a míč se pomalu dokoulel do opuštěné branky Letohradu. V 21.min. naopak přišel laciný gól hostí, když se na velkém vápně domácích ukopl stoper Brodu Toman a do protipohybu brankáře Kopala přesně zamířil k tyči a po klasickém vlastenci bylo srovnáno. Ve 24.min. se dostal ke střele z vápna Havrda, který levačkou mířil k tyči, ale hostující brankář byl na místě. V prvním poločase ze strany Brodu stojí za zmínku už jen dva náznaky šancí, do kterých se dostával za obranu hostí Havrda, ale poprvé převzetí míče nezvládl technicky a podruhé mu chyběla rychlost. Hosté se do vážnější šance v průběhu první půle již nedostali.

Ani druhý poločas moc fotbalu nepřinesl. V 59.min. se dostal z úhlu za obranu Letohradu Hloušek, ale míč si nedokázal přikrýt a obránce mu v nadějné pozici míč ukopl. V 63.min. měli hosté výhodu standardní situace, při níž špatně vyběhl brankář Kopal, který se ve vzdušném souboji k míči nedostal. Míč propadl před branku a po následném závaru zachránila Brod tyč. Okamžitě z protiútoku měl Brod svoji největší šanci zápasu, když se po levé straně pěkně uvolnil Holeček a z křídelního prostoru trefil tyč. Od tyče se míč odrazil na druhou stranu branky, kde osamocený Wanacki při dorážce z metru do prázdné branky orazítkoval druhou tyč letohradské branky. V poslední části zápasu začali mít hosté jednoznačně navch. V 76.min. chytl tutovku Kopal. V 81.min. znovu Kopal zabránil gólu hostí a ani další střela Letohradu v 82.min. gólem neskončila. Minutu před koncem se na druhé straně dostával do šance Hloušek, ale jeho střela byla zablokovaná. Zápas tak skončil dělbou bodů, která vzhledem k průběhu zápasu spíše úspěchem Brodu. Každopádně remíza v boji o záchranu železnobrodskému týmu moc nepomohla.

Branky: 12.min. Hloušek  - 21.min. vlastní

Rozhodčí: Koval, ŽK: 4:1. Diváků: 176.