sestava FK ŽBS :                                                   Kopal

Kovář   Král (61.min. Frolík)   Berka   Kraus

Kotlár T.   Havrda (91.min. Kotlár M.)   Maryško   Kordík

Šimek    Holeček (73.min. Šefr)

Po zbytečné porážce ve Frýdlantu domácí tým potřeboval bodovat a měl k tomu dobrou příležitost, protože do Brodu zajížděl tým, který by dle papírových předpokladů měl patřit do spodních pater krajského přeboru. Ale na hřišti bylo vše jinak. Hosté se předvedli v dobrém světle a zápas slušné úrovně byl velmi vyrovnaný. V prvním poločase byl Brod sice mírně lepší, ale kompaktní obrana hostí domácí hráče do šancí moc nepouštěla. A tak za zmínku stojí pološance Holečka, který se pěkně uvolnil, ale v zakončení byl zablokován. A druhou pološanci měl Šimek, který osamocený před brankou místo zpracování volil střelu hlavou, která byla velmi nepřesná. V závěru poločasu mohli jít do vedení hosté, ale gólovou střelu domácí brankář Kopal fantasticky vytěsnil na roh.

Druhý poločas začal náporem Brodu, který ale rychle vyprchal. V 55.min. zápasu chyboval při rozehře na malém vápně Král, který chtěl situaci řešit fotbalově. Nepřesnou přihrávkou ale našel hostujícího hráče, který posunul míč na nestárnoucího Janatu, který sám před brankářem neměl se zakončením problém a tak zmrazil domácí tým 0:1. Jenže bylo hůř. Pomalu ještě neodezněla radost hostí a Košťálov se radoval podruhé. V 57.min. chyboval brankář Kopal, který se při centru do velkého vápna nechal přeskočit hlavičkujícím Cermanem a bylo to 0:2. Na otřesený Brod by v tu chvíli vsadil málokdo. Domácí tým ale zápas nevzdal, přestože se mu útočné fázi vůbec nedařilo. Brod si pomohl standardními situacemi. První z nich rozehrával Maryško ze strany velkého vápna a jeho ostrý centr našel Kordíka, který holení dostal míč do branky Košťálova 1:2. Za tohoto stavu měli hosté šanci zvýšit, ale nedali. V 82.min. přišla druhá gólová standardka Brodu, kterou opět rozehrával Maryško. Tentokrát jeho centr našel hlavu Šimka, který krásně k tyči vyrovnal. Závěr zápasu nabídl dramatickou zápletku, protože oba týmy chtěly vyhrát. Brod ale byl přeci jenom ve větším tlaku a měl více šancí. V 85.min. domácí tak dlouho manévrovali ve velkém vápně hostí až o slibnou pozici přišli. V 88.min. měl tutovku Maryško, ale sám před brankou netrefil dobře. V 93.min. se hosté řítili do brejku, ale střídající Frolík předvedl perfektní obranný zákrok, když obral o míč Janatu. Následně Frolík poslal pas za obranu Košťálova na Šefra, který upaloval na hostující branku. Před ní našel osamoceného Šimka, který do prázdné branky vstřelil tříbodový gól 3:2. Košťálov u tohoto gólu reklamoval ofsajd Šefra a hodně se zlobil na pomezního rozhodčího. Ale hostům se asi zapomněl na druhé straně hřiště pravý obránce. Podobnou situaci zažil minulý týden Brod ve Frýdlantu, ale tentokrát s opačným koncem a tak Brod získal první body do tabulky.

Branky: 66.min. Kordík, 86.min. a  93.min. Šimek – 55.min. Janata, 57.min. Cerman

Rozhodčí: Nádeník    ŽK: 5:4            Diváků: 188