26.03.2016 Košťálov - FK ŽBS Železný Brod

31.03.2016 10:16

26.3.2016

Košťálov - FK ŽBS Železný Brod   2:3 (0:1)

Brodské áčko vyhrálo v Košťálově

Grebeníček    Maryško   Abrecht    Kovář (46.min. Berka)

Picek   Močkovský    Kotlár T. (66.min. Šimek)   Král    Holeček

Šefr M.

Další důležitý zápas Brod odehrál v nedalekém Košťálově. Hned v úvodu se protlačil k zakončení Picek, ale domácí brankář byl na místě. V 8.min. měl soupeř standardní situaci a Brod nechal zcela volného domácího hráče, který naštěstí hlavičkoval nad branku. Těžký terén ubral na fotbalovosti zápasu a byl to spíše boj. Brod ale byl celkově lepším týmem. Dvakrát se dostal do volného prostoru Močkovský. Ale jednou pálil nepřesně a jednou z křídla špatně nahrál. Ve 30.min. Brod vstřelil branku, ale pomezní v tomto zápase vůbec nepřáli. AR2 odmával Holečkovi ofsajd, který tedy jasně nebyl. Přesto zasloužené vedení přišlo, když Grebeníček v 44.min. našel za obranou Holečka, který vykouzlil první gól Brodu.

Holeček svůj dobrý výkon potvrdil v 63.min., když se po samostatné akci dostal ke střele z vápna a přízemní ranou k tyči nedal domácímu brankáři šanci. Vypadalo to dobře, jenže přišel zbytečný faul v 65.min. a standardní situace ze strany. Bohužel si vybral horší chvilku brankář Kopal, který podběhl vysoký míč a Piry z brankové čáry hlavou rychle snížil. V 80.min. měl jasnou tutovku Šefr, do které se dostal díky Holečkovi. Jenže Šefr střelecky selhal a to i při dorážce. Nedáš dostaneš opět platilo. Prakticky vzápětí po šanci Šefra přišel faul Berky na velkém vápně. Následná střela domácích skončila na tyči a odražený míč posunul dobíhající hráč soupeře před prázdnou branku, kde stál dle názoru hostí v ofsajdu Houžvička, který míč dostal do sítě Brodu. Tentokrát AR2 gól posvětil a tak to bylo 2:2. Závěr zápasu byl nervózní a dramatický. V 88.min. zaúřadoval zase AR1. Brod měl ze strany výhodu standardní situace. Grebeníček našel hlavu Aubrechta, který by snad poprvé v životě vstřelil gól hlavou. Jenže AR1 to nedopustil a odmával ofsajd, který záznam potvrdil, že zcela evidentně nebyl. Každopádně gól k velké nevoli hostí neplatil. V 89.min. neudržel nervy domácí Houžvička a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Ve druhé minutě nastavení měl Brod výhodu rohového kopu. Po něm se míč odrazil na velké vápno, kde Picek předskočil domácího hráče a tak se dostal do střelecké pozice. A Picek se trefil náramně. Přesnou ranou k tyči definitivně rozjásal brodské hráče a příznivce, kteří dorazili v hojném počtu. Spravedlnost nebyla slepá a Brod tři zasloužené body nakonec tedy získal.

Rozhodčí: Paulus     ŽK: 5:7    ČK: 1:0 (89.min. Houžvička)

Branky Brodu  – 44.min. a 63.min. Holeček, 90 + 2 min. Picek)