FK ŽBS Železný Brod - Dvůr Králové  4:1 (0:1)

sestava FK ŽBS :                                                   Kordík

Hartl    Kovář   Hozda   Kordík J.

Wanacki (80.min. Havel)  Maryško  Linka (90.min. Aubecht)  Brožek (56.min. Kotlár)  Hloušek

Holeček (88.min. Olyanin)

Po porážce s Novou Pakou, která byla nejvyšší v prozatímním premiérovém působení Brodu v divizi, tentokrát přišla naopak nejvyšší výhra brodského klubu. Zápasu předcházela porucha autobusu hostujícího klubu, která se stala nedaleko Lomnice nad Popelkou. A tak měl soupeř velký problém dostat hráče do Brodu tak, aby stihl začátek mače. Samotný zápas byl v úvodu vyrovnaný a postupem času Brod získal mírnou převahu. První šanci ale měli hosté. V 5.min. se po pravé straně brodské obrany dostal do úniku hostující hráč, ale jeho střelu naštěstí M. Kordík vyrazil na roh. Ve 13.min. se pěkně uvolnil Holeček, ale v nadějné pozici přihrál nepřesně. Hosté zahrozili v 15.min., kdy znovu unikli přes pravou stranu brodské obrany, ale přihrávající hráč hostí nikoho před brankou nenašel. Bylo to další varování brodskému týmu. V 21.min. měl na hlavě gól Kovář, ale mířil nad. V 23.min. skončila pěkná střela J. Kordíka gólem v síti hostů, ale rozhodčí mu odpískal předchozí faul na velkém vápně. V 28.min. přišla jasná tutovka Brodu, kdy Brožek poslal míč do křídla, odkud Hloušek krásně našel před brankou volného Holečka, který střelecky selhal. V 37.min. vyslal jedovku směrem k brodské brance hostující Podolník, ale střela šla nad. V 38.min. se už bohužel skóre měnilo. Brodský tým se nepoučil z několika předchozích akcí soupeře a opět přes pravou stranu brodské obrany nechal prostor volnému hráči. Dvorský Klazar svůj únik z křídla vyřešil excelentně a umístěnou střelou do růžku brodské branky otevřel skóre zápasu. Do poločasu mohl Brod vyrovnat, když se znovu pěkně uvolnil a do tutovky dostal Holeček. Bohužel Holeček své vypracované šance nedokáže po celý podzim gólově zakončit a i tentokrát byl vítězem soupeřův brankář, který střelu po zemi vyrazil na roh. Poločas tedy skončil vedením hostí a to i přesto, že Brod nehrál špatně.

To však nikdo netušil jaký koncert spustí domácí hráči v úvodu druhé půle. V 47.min. se dostal s míčem k rohovému praporku Brožek. Z obležení soupeře poslal zpět míč po lajnové čáře na nabíhajícího Wanackého, který z první odcentroval a před brankou našel Hlouška, který předvedl krásný technický kousek, když lehce usměrnil míč za zadní tyč do sítě hostí. V 54.min. Wanacki rozehrál roh, který hosté dostali pouze kousek za hranici velkého vápna, kde na odražený míč číhal Linka, který krásnou ranou propálil všechny hráče ve velkém vápně a otočil skóre na 2:1 pro domácí. To však nebylo zdaleka všechno. V 57.min. Wanacki znovu kopal roh, který našel hlavu Kováře a ten svým premiérovým divizním gólem zvýšil na 3:1. A premiérám nebyl konec. V 59.min. přišlo to na co čekal Brod celý podzim. Holeček, který po chybě hostí znovu postupoval sám na brankáře hostí, konečně vstřelil gól. Přestože to vypadalo, že ani tentokrát to nedopadne, tak nakonec klička "hektarovka" vyšla a Holeček střelou do prázdné branky odčaroval své divizní střelecké prokletí. Brod tak za dvanáct minut vstřelil čtyři góly a rozhodl zápas. Hosté naprosto rezignovali a za celý druhý poločas již nevystřelili na branku Brodu. Naopak Brod měl další šance. Zvýšit mohl Kovář a Kotlár. Několik akcí ve finální části zhatilo špatné zpracování. V 87.min. tutovku spálil Hloušek. Poslední šanci zápasu měl J. Kordík v 89.min., ale ani on pátý střelecký zářez nepřidal. Přesto se domácí hráči dočkali po skončení zápasu ovací spokojených brodských příznivců, kteří ocenili nejlepší výkon brodského týmu v sezóně.

Fakta:

Rozhodčí: Musil         ŽK: 3.3                        Diváků:210

Branky: 47.min. Hloušek, 54.min. Linka, 57.min. Kovář, 59.min. Holeček – 38.min. Klazar