FK ŽBS Železný Brod - Chrastava  3:7 (3:2)

sestava FK ŽBS :                                                   Kopal

Grebeníček (82.min. Makula)  Maryško   Kotlár T.   Podstavek

Močkovský    Holeček   Šimek   Picek

Frolík (25.min. Kysela)   Šefr (82.min. Javůrek)

Do Brodu dorazila vedoucí Chrastava v čele s Jiřím Štajnerem. Hrál se atraktivní fotbal. Hosté, kteří jsou již jasným postupujícím do divize, začali nebezpečnou akcí již ve 2.min. Poté je ale Brod překvapil dobrým výkonem.  Již v 6.min. Močkovský rozehrál přímý kop pod sebe na Grebeníčka, jehož střela se odrazila k Šimkovi, který střelou k tyči otevřel skóre. Domácí se snažili hrát fotbalově, což se jim nevyplatilo ve 22.min., kdy místo jednoduchého odkopu přišla nepřesná kombinace v brodském vápně a po hrubce domácí přežili tutovku. Z následného rohu se ale hosté přeci jen dočkali a na natřikrát dostali míč do sítě. Další roh domácí neuhlídali v 31.min. a tak Chrastava snadno vedla. Brod poté dokázal do poločasu vývoj zápasu otočit. Góly dali Holeček a Kysela.

Druhý poločas začal šancí Šefra, který ji ale trestuhodně prováhal. Poté Brod úspěšně skoro čtvrthodiny odolával tlaku hostí. V 58.min. byl  nedůrazný na levé straně obrany Podstavek a po následném centru zůstal volný hráč hostí, který k ranou tyči vyrovnal. V 66.min. se vydal na výlet k vápnu Chrastavy stoper Kotlár, kterého bohužel nikdo v obraně nezastoupil. Maryško poté prohrál hlavičkový souboj se Štajnerem a míč propadl středem do šance k Benešovi. Ten obešel Kopala a bylo to 3:4. Škoda, že ani jednoho krajního beka místo sledování hlavičkového souboje nenapadlo za Maryška odskočit, protože by míč snadno překřížili. Takto rychlému Benešovi nestačili. V 72.min. byl při bránění nedůrazný Grebeníček a bylo to 3:5. Vzápětí chyboval Kotlár a bylo to na ručník 3:6. V závěru přišla sedmá rána do brodské sítě. Hosté v poslední půlhodině dominovali, kdy bylo evidentní, že Brodu došly síly.

Branky: 6.min. Šimek, 38.min. Holeček, 43. Kysela - 22. a 31. Uzel, 57. a 72.  Kouba, 66. a 73. Beneš, 86. Henzl

Rozhodčí: Kovářová       ŽK: 4:2